ЕНМГ дослідження нервової системи Синдром Гійєна – Барре

Скіжа Наталія Анатоліївна

Background
Скіжа Наталія Анатоліївна

Лікар Нейрохірург

Спеціалізація: ЕНМГ, нейрохірургі, блокади

  • 09:00 – 17:00 без вихідних
  • 40 хв – огляд та консультація
  • +380971292929 – запис на прийом
  • 600 грн -консультація

ЕНМГ дослідження нервової системи

ЕНМГ обстеження є сучасним та високоефективним способом виявлення патологій периферичної нервової системи, м’язів та спинного мозку.

Діагностика виконується на спеціальному медичному обладнанні досвідченим лікарем нейрохірургом Скіжа Наталія Анатоліївна в медичному центрі Док Лайф – ст.м. Осокорки, Позняки в ЖК РіверСтоун.

У межах ЕНМГ визначається сила проведення імпульсів від нервової системи до м’язових тканин.

Енмг Дослідження Нервової Системи
дослідження нервової системи

Який метод електронейроміографії потрібний саме Вам?

Вибір методу ЕНМГ, а також обсяг дослідження визначає лікар або фахівець ЕНМГ, виходячи з передбачуваного діагнозу, зазначеного у напрямку обстеження. Якщо ваш лікар, що рекомендує ЕНМГ-дослідження, заповнить цей напрямок, у цьому випадку можна розраховувати на те, що проведене обстеження буде виконано найбільш вичерпне, чітко під завдання, поставлені лікарем перед нейрофізіологом.

Після діагностики ви можете звернутися до наших фахівців для подальшого лікування. Наші лікарі-неврологи пройшли спеціальне навчання, а їхній високий професіоналізм допоможе впоратися з найскладнішими випадками.

Синдром Гійєна – Барре

Поговоримо про Синдром Гійєна – Барре є найчастішою причиною гострих периферичних тетрапарезів та паралічів. Для цього захворювання існує не менше восьми різних назв – синдром Ландрі (на ім’я французького невролога, що вперше описав його в 1859 р.), синдром Гійєна – Барре – Штроля (вчених, які внесли істотний внесок у вивчення недуги), гострий полірадикулоневрит та ін. Міжнародної класифікації хвороб його офіційно називають синдромом Гійєна – Барре (СГБ) або гострою постінфекційною полінейропатією. У неврології СДБ вважається унікальним захворюванням. І не стільки через свою відносну рідкість (зустрічається у 2 осіб на 100 тис. населення).

Неврологічна симптоматика розвивається дуже швидко, і часом дуже грубо, порушуються як рухові, так і чутливі функції (передусім суглобно-м’язова чутливість), знижуються до повного згасання сухожильні рефлексів.

У класичних випадках діагностика синдрому Гійєна – Барре проста і включає дві обов’язкові ознаки: м’язова слабкість, що наростає, не менш ніж у двох кінцівках і значне зниження аж до повного випадання сухожильних рефлексів. Додатковими критеріями діагностики є зниження швидкості проведення нервових імпульсів по м’язах з формуванням блоку проведення та білково-клітинна дисоціація у спинномозковій рідині.

При цьому захворюванні синдрому Гійєна – Барре у більшості випадків розвивається “за висхідним типом”: спочатку захоплюючи стопи (слабкість і оніміння), а потім симптоми поширюються вище – на стегна, тазовий пояс, тулуб (м’язів спини та черевного преса), кисті, плечовий пояс. У важких випадках залучаються м’язи обличчя та горлянки.

Діагноз ставиться на підставі обстеження:

своєчасне лікування синдрому Гійєна – Барре з не меншою тяжкістю ураження дає значно більший ефект.

Стимуляційна ЕНМГ – неінвазивний метод з використанням нашкірних поверхневих електродів, що дозволяє оцінити провідність імпульсу нервами у відповідь на його стимуляцію електричним струмом. Дослідження супроводжується поколюючими відчуттями в місці дії струму, а також мимовільним скороченням (смикуванням) досліджуваного м’яза. ЕНМГ найбільш інформативна при хворобах периферичних нервів (моно- та полінейропатії ) та порушенні нервово-м’язової передачі (декремент тест).

Адреса де можливо пройти дослідження нервової системи Синдром Гійєна – Барре

Медичний центр Док Лайф – Нейрохірург Скіжа Наталія Анатоліївна дослідження ЕНМГ Осокорки м. Київ вул. Трускавецька 10 В. Карта проїзду
Мобільний номер: 0971292929 або 0800339929 контакти клініки Док Лайф

Методика проведення діагностики

ЕНМГ верхніх кінцівок та інших частин тіла проводиться за допомогою спеціального обладнання. Воно реєструє швидкість проходження нервового імпульсу до тканин. Під час стимуляції у пацієнта можуть виникати неприємні відчуття, але не біль. Дискомфорт обумовлений подразненням нерва та подальшим скороченням м’яза. При голчастій діагностиці електроди вводяться безпосередньо у м’язи. Пацієнт може випробувати невеликий біль на підготовчому етапі та при вилученні електродів. Це також зумовлено впливом на нервові закінчення.

Процедура зазвичай займає 30-60 хвилин. Пацієнт знаходиться у спеціальному кріслі сидячи, напівсидячи або лежачи. Ділянки шкіри, які стикаються з електродами, ретельно обробляються антисептиком. Потім м’язову тканину накладаються електроди. Спочатку м’язи пацієнта розслаблені, і діагностика проводиться у цьому стані. Потім пацієнта просять напружити м’язи. Це дозволяє зареєструвати імпульси іншого виду.

Усі отримані результати фіксуються на комп’ютері. За бажання їх можна записати на диск або роздрукувати на папері.

Результати обстеження видаються одразу. Розшифровкою займається лікар невропатолог

.

83 / 100