Хвороба Осгуда – Шлаттера консультація ортопеда травматолога

Консультація травматолога – хвороба Осгуда – Шлаттера, медичний центр Док Лайф, УЗД суглобів та МРТ великогомілкової кістки.

Хвороба Осгуда - Шлаттера
Хвороба Осгуда – Шлаттера

Що таке хвороба Осгуда – Шлаттера

Хвороба Осгуда – Шлаттера (остеохондропатія бугристості великогомілкової кістки)- запалення трохи нижче коліна на ділянці зростання кістки, де сухожилля з надколінка прикріплюється до великогомілкової кістки. При сильному фізичному навантаженні чи заняттях спортом, сухожилля перевантажується у місці з’єднання з кісткою. Крім того, дитячі м’язи та сухожилля ростуть швидше, ніж кістки, роблячи їх більш уразливими до перенапруги. (посилання Вікіпедія)

Симптоми хвороби Осгуда – Шлаттера.

Симптоми хвороби Осгуда – Шлаттера можуть проявлятися у вигляді хворобливої шишки в області нижче колінної чашки в дитячому та підлітковому віці, коли починається період статевого дозрівання.

Хвороба Осгуда-Шлаттера виникає найчастіше у дітей, які займаються спортом особливо такими видами як біг, стрибки або видами спорту, що вимагають швидких змін траєкторій руху як футбол, баскетбол, фігурне катання та гімнастика.

Симптоматика хвороби Осгуда – Шлаттера

Раннім симптомом патології є біль у коліні. На початковому етапі вона яскраво виражена і, зазвичай, утворюється після інтенсивних тривалих навантажень. Однак згодом біль посилюється, з’являється набряк і людині стає важко здійснювати навіть звичні рухи.

Пізні симптоми хвороби Шляттера:

  • Біль,
  • Набряк,
  • Болючість в області бугристості великогомілкової кістки,
  • Трохи нижче колінної чашки
  • Болі в колінах, які посилюються після фізичної активності особливо при такій як біг, стрибки та підйом сходами – і зменшуються у спокої
  • Напруженість навколишніх м’язів, особливо м’язів стегна (чотириголового м’яза)
  • Неможливість повністю зігнути-розігнути коліно.

Діагностика хвороби, МРТ та УЗД

Методи Лікування

Методи лікування призначаються лікарем ортопедом – травматологом за результатами огляду, консультації та діагностики МРТ, УЗД суглобів. Зазвичай хвороба Осгуда-Шлаттера може проходити самостійно і симптоми зникають після завершення зростання кісток. Якщо ж симптоматика виражена, лікування включає медикаментозне лікування, фізіотерапію, ЛФК.

Медикаментозне лікування полягає у призначенні болезаспокійливих. Фізіотерапія дозволяє зменшити запалення зняти набряклість та біль.

ЛФК необхідно для підбору вправ, що розтягують чотириголовий м’яз і підколінні сухожилля, що дозволяє знизити навантаження на область прикріплення сухожилля надколінка до великогомілкової кістки. Вправи на посилення м’язів стегна допомагають також стабілізувати колінний суглоб.

При підозрі на хворобу Шляттера (є біль у колінному суглобі) можна записатися на обстеження прямо зараз в клініку Док Лайф за тел. 0971292929
тел. 0800339929, м. Київ вул. Трускавецька, 10В, на територіх ЖК РіверСтоун. Дарницький район, ст.м. Осокорки. Орієнтовно район Позняки Київ, Лівий берег.

79 / 100

Лікарі для усієї родини. Check UP

Консультація та огляд. Можливість обстеження всього організму за програмою повного Check Up