МРТ черевної порожнини – безпечний та високоінформативний метод діагностики захворювань органів черевної порожнини. Спосіб життя сучасної людини диктує свої умови: часті стреси, неправильне харчування та недосипання – все це справжнє випробування для організму. Здавалося б, чого простіше – випив таблетку і забув про біль на якийсь час!

Мрт Черевної Порожнини Київ Док Лайф
МРТ черевної порожнини Київ обстеження в центрі МРТ та КТ ДокЛайф 2021 рік.

Однак позбавляючись симптомів, ми не лікуємо основну хворобу, а лише гасимо її прояви. І це може призвести до негативних наслідків. Результат дуже плачевний: згідно зі статистикою, понад 60% населення нашої планети страждають на захворювання шлунково-кишкового тракту. Магнітно-резонансна томографія МРТ черевної порожнини – сучасний метод, який дозволяє візуалізувати органи, розташовані в черевній порожнині, у різних площинах та 3D. Завдяки отриманим зображенням лікарі можу детально вивчити будову тканин та органів, а також оцінити їхнє анатомічне розташування відносно один одного.

МРТ 1.5 Тесла Siemens «Magnetom» для діагностики мрт черевної порожнини.

У Діагностичному центрі МРТ та КТ клініки Док Лайф сканування черевної порожнини проводять на високопольному томографі експертного класу 1.5 Тесли 2021 року виробництва фірми Siemens «Magnetom», оснащеному 64 радіочастотними каналами, що дозволяє отримувати зображення досліджуваних органів високої якості. Завдяки просторому тунелю (діаметр 60 см) проведення процедури не доставить дискомфорту, а при необхідності МРТ черевної порожнини можна зробити уві сні (медикаментозний сон). Тривалість обстеження черевної порожнини без контрасту – 15 хв., контрастування черевної порожнини – 25 хв. Про деталі проведення МРТ з контрастуванням читайте далі.

Діагностика дозволяє не тільки виявити патологію на ранній стадії, але і оцінити ефективність в ході самої терапії. Для кожного пацієнта фахівці Центру на підставі отриманих результатів складають комплексну програму лікування. Лікарі оперативно можуть вносити зміни до лікувального процесу, що значно скорочує терміни лікування та подальшого відновлення.

У яких випадках лікарі спрямовують на МРТ черевної порожнини (без контрасту та з контрастом):
Ця процедура дозволяє обстежити важкодоступні зони на УЗД, розташовані в черевній порожнині.

На чітких тривимірних знімках видно:

  • органи ШКТ – печінки, підшлункової залози;
  • розташованих заочеревинно – нирок, надниркових залоз;
  • селезінки;
  • шлунка, тонкого, і навіть товстого кишечника;
  • жовчного міхура та його проток.
  • підшлункова залаз

На томографію черевної порожнини направляють пацієнтів з діагностованими захворюваннями і тих, хто вперше звернувся до лікаря зі скаргами на різке схуднення, гіркоту в роті, пожовтіння шкіри, часті болі в животі, збільшення лімфатичних вузлів та інші ознаки порушення роботи внутрішніх органів.

Професіоналізм співробітників та лікарів МРТ та КТ центру ДокЛайф (Київ), найсучасніше медичне обладнання Siemens, турбота та увага про кожного пацієнта, своєчасна діагностика є гарантією успішного одужання.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) тіла використовує потужне магнітне поле, радіохвилі та комп’ютер для отримання докладних зображень внутрішньої частини вашого тіла. Його можна використовувати для діагностики або моніторингу лікування різних захворювань грудної клітки, черевної порожнини та тазу. Якщо ви вагітні, для безпечного нагляду за дитиною можна використовувати МРТ тіла для Вагітних в нашому медичному центрі та отримати консультацію гінеколога.

Що таке МРТ черевної порожнини?

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) черевної порожнини – це неінвазивна процедура, за якої використовуються потужні магніти та радіохвилі для отримання зображень внутрішньої частини черевної порожнини без впливу іонізуючого випромінювання (рентгенівських променів).

Альтернативні назви МРТ черевної порожнини: МРТ – живіт; МР томографія – черевна порожнина; Магнітно-резонансна томографія – черевна порожнина; МРТ черевної порожнини з контрастом.

Як проводиться обстеження на мрт черевної порожнини:

МРТ використовує магнітне поле потужності 1.5. Тесла, чутливість яких дуже близька до частоти звичайних FM-радіостанцій, тому сканер розташований у спеціально екранованому приміщенні, щоб уникнути сторонніх перешкод.

Пацієнт лежить на вузькому столі, який вставляється у велику тунельну трубку усередині сканера. Невеликі пристрої можна розмістити навколо голови, руки чи ноги чи поруч із іншими досліджуваними ділянками. Це спеціальні котушки корпусу, які відправляють та приймають імпульси радіохвиль та призначені для покращення якості зображень.

Якщо буде використовуватись контрастування черевної порожнини, крапельницю можна ввести у невелику вену руки або передпліччя. Лаборант МРТ керуватиме апаратом і спостерігатиме за Вами із сусідньої кімнати через відео трансляцію протягом усього дослідження.

Зазвичай потрібно кілька наборів зображень, кожен займає від 2 до 15 хвилин. Повне сканування, залежно від послідовностей, що виконуються, і необхідності введення контрасту, що може зайняти додаткових 10-15 хви. Старі сканери завершують процес сканування з контрастом за 50-60 хв. Новий МРТ 1.5. Сименс – за 25-30 хв.

Як підготуватися до МРТ діагностики черевної порожнини.:

Зазвичай, не потрібна медична підготовка до мрт органів черевної порожнини. МРТ можна виконати одразу після інших візуалізаційних досліджень. Залежно від області сканування на тілі пацієнта, лікар може попросити не вживати їжі за 3 години до сканування МРТ.

Через сильні магніти, що використовуються в МРТ, деякі металеві предмети не допускаються до кімнати. Можуть бути пошкоджені такі предмети, як ювелірні вироби, годинник, кредитні картки та слухові апарати. Булавки, шпильки, металеві блискавки та подібні металеві предмети можуть спотворити зображення. Знімні зубні протези мають бути видалені безпосередньо перед скануванням. Ручки, кишенькові ножі та окуляри можуть стати небезпечними снарядами під час активації магніту та не повинні супроводжувати пацієнта у зону сканування.

Сильні магнітні поля можуть зміщувати або порушувати дію імплантованих металевих предметів, тому людей з кардіостимуляторами не можна сканувати і не слід входити до зони МРТ. МРТ також не слід використовувати для людей з металевими предметами в тілі, такими як імплантати внутрішнього вуха (кохлеарні), затискачі для аневризми головного мозку, деякі штучні серцеві клапани, старі судинні стенти та недавно встановлені штучні суглоби.

Одяг легкий, змінний, а при необхідності, може бути рекомендований лікарняний одяг або пацієнту можна дозволити носити одяг без металевих застібок.

Як відчуватиметься діагностика МРТ черевної порожнини на собі?

МРТ 1,5 Т не визиває жодного болю чи дискомфорту. Ви не можете відчути магнітне поле та радіохвилі. Первинний можливий дискомфорт – це почуття клаустрофобії, яке дехто відчуває, перебуваючи всередині сканера. Тоді можливо запропонувати проведення МРТ уві сні. Стіл може бути жорстким або холодним, але ви можете попросити ковдру чи подушку.

При нормальній роботі, МРТ видає гучні звуки, що стукають і гудуть. Для зменшення шуму вам наддадуть навушники. Лаборант спостерігає за процедурою, і з ним можна поговорити через домофон у томографі. Наш МРТ томограф оснащений телевізорами та спеціальними навушниками, щоб час сканування був максимально комфортним.

Надмірний рух може розмити зображення МРТ та викликати певні артефакти. Якщо пацієнту важко нерухомо лежати або дуже стурбований, йому може бути дано седативний засіб перорально або внутрішньовенно. Немає часу на відновлення, якщо не знадобилася седація. Після МРТ ви можете повернутися до нормальної дієти, фізичної активності та прийомів ліків.

Для чого проводять діагностику МРТ черевної порожнини.

МРТ дає докладні зображення м’яких тканин без кісткової обструкції. Його часто використовують для уточнення результатів попередніх рентгенівських досліджень чи комп’ютерної томографії. Він може показати або продемонструвати широкі області живота з різних точок зору.

МРТ дозволяє оцінити певні функції органів. Він чітко показує лімфатичні вузли та кровоносні судини і є неінвазивним методом візуалізації для оцінки кровотоку.

МРТ можна використовувати для діагностики аномальних новоутворень. Він може відрізняти пухлини від нормальних тканин і може надати інформацію для визначення стадії (визначення розміру, ступеня та розповсюдження) пухлин черевної порожнини. МРТ іноді використовується, щоб уникнути небезпек, пов’язаних з ангіографією, повторним впливом радіації або для пацієнтів, які не можуть отримати контрастний барвник, що містить йод.

Які ділянки тіла видно при МРТ черевної порожнини та тазу?

Органи тіла, які можна побачити під час МРТ черевної порожнини та тазу, включають:

  • Шлунок, кишечник (кишечник), печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза та селезінка. Ці органи допомагають розщеплювати їжу, яку ви їсте, та позбавлятися відходів через дефекацію.
  • Нирки, сечоводи, сечовий міхур та уретра (сечовивідні шляхи).
  • Репродуктивні органи. У чоловіків до цих органів належать яєчка, передміхурова залоза, статевий член та мошонка. У жінок ці органи включають яєчники, маткові труби, матку (матку), шийку матки та піхву.

Навіщо потрібна МРТ черевної порожнини та тазу?

Якщо у вас є ознаки або симптоми, включаючи біль у животі або тазу або жовтяницю (пожовтіння білків очей), вам може знадобитися МРТ. Інші симптоми можуть містити жар (високу температуру тіла) або втрату ваги без жодних спроб. Симптоми також можуть включати високий кров’яний тиск, кров у сечі та здуття живота. Жінкам із болючими місячними менструаціями або сильною кровотечею може знадобитися МРТ за призначенням гінеколога. МРТ може показати особам, які здійснюють догляд, що може бути причиною ваших ознак або симптомів.

Наведено інші причини, з яких може знадобитися МРТ черевної порожнини та тазу:

Перевірка на рак або інше захворювання: МРТ може бути проведено для перевірки раку, наприклад, раку печінки. МРТ може показати тканину з раковими клітинами та тканину без ракових клітин.

82 / 100

Лікарі для усієї родини. Check UP

Консультація та огляд. Можливість обстеження всього організму за програмою повного Check Up