МРТ Спини та МРТ грижа
3500 грн – МРТ спини (Скринінг хребта) при болі в спині, мрт грижа. 2300 грн. МРТ хребта – однієї зони. МРТ скринінг спини включає всі анатомічні ділянки (Шийний відділ, грудний відділ та поясничний відділ хребта). МРТ Хребта та МРТ спини – запис на сьогодні Київ Док Лайф Осокорки.
Магнітно-резонансна томографія хребта – ефективний, інформативний та безпечний метод дослідження, який допомагає дати правильну оцінку стану кісткових структур та м’яких тканин хребетного стовпа, виявити проблеми у хребтовому каналі, побачити дегенеративні несприятливі стани спинного мозку, посттравматичні процеси діагностувати міжхребцеві грижі, протрузії дисків та дослідити різні патології опорно-рухового апарату.
Відділи хребта, які досліджуються під час МРТ скринінгу хребта
При обстеженні хребта МРТ дає можливість вивчити стан не тільки всіх кісткових відділів (від шийного до куприка), а й інших важливих структур:
- міжхребцеві диски;
- спинний мозок та його оболонки;
- судини та нерви;
- зв’язки;
- хрящові тканини;
- міжхребцеві суглоби;
- прилеглі м’язи та клітковину.
Магнітно-резонансна томографія з високою точністю визначає локалізацію грижових випинань міжхребцевих дисків, їх розмір, ступінь дегенеративних змін, порушення циркуляції спинномозкової рідини. З її допомогою диференціюють спайкові процеси в епідуральній клітковині від запальних, а також від пухлинних та судинних новоутворень.
Відділи хребта:
Всі відділи можна детально вивчити під час магнітно-резонансного сканування.
Діагностика МРТ відділів хребта: показання та протипоказання
Магнітно-резонансна томографія застосовується у діагностиці практично всіх патологій хребта, а саме:
- травми спини та хребта;
- аномалії розвитку хребта;
- запальні захворювання спини (спондиліт, остеомієліт, дисцит);
- дегенеративні процеси (остеохондроз, спондилоартроз, протрузія міжхребцевих дисків);
- злоякісні новоутворення та метастази.
Остеохондроз. МРТ спини
Це дегенеративно-дистрофічне хронічне захворювання, яке починається з пульпозного ядра міжхребцевого диска і поширюється на всі елементи хребетного рухового сегмента.
МРТ спини має сенс зробити за будь-яких стійких болях у спині, оскільки поставити точний діагноз при первинному обстеженні у невролога лише за клінічними ознаками – завдання непросте. Складнощі можуть бути пов’язані з тим, що;
- існують індивідуальні відмінності у будові хребта, рівні виходу нервів зі спинного мозку та іннервації нижніх кінцівок;
- існує ряд захворювань, що викликають аналогічні симптоми: патології кульшових суглобів, ішемічні неврити нижніх кінцівок, хвороби судин, органів черевної порожнини та малого тазу.
Тому при неврологічному обстеженні можна лише припустити локалізацію процесу. Для встановлення остаточного діагнозу необхідно візуалізувати процес на МРТ, що дозволить відразу вибрати правильну тактику лікування.
Спондиліт. МРТ Скринінг спини.
Запальне захворювання, у якому рання діагностика і адекватна тактика лікування дає можливість уникнути важких інвалідизуючих наслідків.
Найчастіше є результатом занесення мікроорганізмів зі струмом крові в простір, що примикає, хребетного диска (в самому диску судини відсутні). Це захворювання досить рідкісне і його часто сприймають як дегенеративне, призначаючи невідповідне лікування. Рентгенографія та КТ не виявляє спондиліт на ранній стадії. Тому при завзятих болях у спині, що не піддаються консервативному лікуванню, підвищенні маркерів запалення в крові або лихоманці необхідно зробити МРТ хребта. У разі запізнілої діагностики спондиліту може розвинутися ушкодження спинного мозку та сепсис.
Ключовими ознаками спондиліту на МРТ є:
- неможливість візуалізувати межі міжхребцевого диска та тіла хребця, що прилягає до нього;
- посилення інтенсивності сигналу від самого диска та тіла хребця.
Скринінг хребта МРТ з контрастуванням
МРТ хребта з контрастуванням (внутрішньовенним контрастуванням), у разі, виявляє поширення запального процесу формування епідурального абсцесу. Стандартна МРТ без контрасту дає можливість відрізнити спондиліт від дегенеративних та пухлинних процесів.
Дослідження в динаміці (повторні) призначається пацієнтам з підтвердженим діагнозом спондиліту та мають слабке покращення після консервативного лікування. Це пов’язано з тим, що зміна запальних маркерів у крові не завжди є показовою для оцінки ефективності лікування. Повторні МРТ можуть виявити формування абсцесу, що потребує хірургічного дренування.
Травми хребта
За станом нервово-судинних утворень вони можуть бути:
- неускладнені (без пошкодження спинного мозку та спинномозкових нервів);
- ускладнені (з їх ушкодженням).
Пошкодження спинного мозку буде обстежене під час МРТ хребта:
- гостре – безпосередньо в момент травми сторонніми тілами або кістковими фрагментами;
- раннє − у найближчі 10 днів, внаслідок здавлення гематомою, набряком, вторинним усуненням хребців;
- пізніше – через кілька тижнів, а іноді навіть років, за рахунок рубцево-спайковому процесу або формування кіст.
МРТ у 98% випадків дозволяє встановити діагноз, оскільки візуалізує:
- зв’язки;
- міжхребцеві диски;
- оболонки спинного мозку;
- спинний мозок та його патології (крововиливи, набряклість, ішемію);
- порушення структури тіл хребців.
МРТ позвоночника – науковий сайт МРТ. Цікава стаття про діагностику МРТ