КТ з підрахунком фотонів

КТ з підрахунком фотонів: швидке та неінвазивне сканування


Сканери комп’ютерної томографії (КТ) із підрахунком фотонів надають лікарям додаткову інформацію для діагностики та лікування в кардіології, пульмонології та онкології.

Clinical Images Photon Counting Ct
КТ підрахунків фотонів

Незабаром комп’ютерна томографія відіграватиме важливу роль у прийнятті рішень щодо лікування завдяки точній інформації, отриманій детекторами з підрахунком фотонів. NAEOTOM Alpha — це перша клінічна КТ-система з підрахунком фотонів.

Andrea Lutz
Опубліковано 1 грудня 2021 року

Нова епоха в діагностиці – КТ фотонів

Порівняно із зображеннями зі звичайних сканерів комп’ютерної томографії (КТ), клінічні зображення, створені за допомогою детекторів із підрахунком фотонів, мають високу роздільну здатність та покращену контрастність. Технологія також відкриває шлях до вирішального подальшого зниження дози рентгенівського випромінювання під час КТ. Тому зображення за допомогою детекторів підрахунку фотонів створює менше навантаження на пацієнтів і пропонує лікарям справжню альтернативу, коли справа доходить до програм скринінгу та подальших оглядів, наприклад, при лікуванні раку. Пацієнти виграють від неінвазивного виявлення навіть незначних змін тканин, і тоді планування лікування можна почати негайно.[1] Як наслідок, у кількох клінічних дисциплінах може спостерігатися збільшення кількості пацієнтів, яким рекомендовано КТ.

Кардіологія: КТ фотонів серця робить багато катетеризаційних досліджень застарілими

Кт З Підрахунком Фотонів
Комбінація комп’ютерної томографії з подвійним джерелом і підрахунком фотонів у NAEOTOM Alpha дає змогу сканувати пацієнтів з будь-якою частотою серцевих скорочень і відображати спектральну інформацію – і, отже, різні матеріали – з високою роздільною здатністю. Надано Центром Cardio-Thoracique, Монако, MC
Кт З Підрахунком Фотонів
NAEOTOM Alpha забезпечує чітке уявлення про серце та аорту одночасно, оскільки сканування здійснюється між двома ударами серця. Доза рентгенівського випромінювання залишається низькою. Він також досягає роздільної здатності зображення, яка була неможливою зі звичайними детекторами. Надано Центром Cardio-Thoracique, Монако, MC

Ймовірно, що вища просторова роздільна здатність дозволить нам ефективніше виявляти кальцій та інші бляшки м’яких тканин у коронарних артеріях.

Professor Heinz-Peter Schlemmer, MD, Head of Radiology, German Cancer Research Center (DKFZ), Heidelberg

Пульмонологія: візуалізація легень з КТ з підрахунком фотонів

Кт З Підрахунком Фотонів
Комп’ютерну томографію можна використовувати для виявлення змін тканини в легенях. КТ з підрахунком фотонів надає цінну додаткову інформацію: кінематографічний рендеринг на основі моноенергетичних зображень (ліворуч), злиття перфузійної інформації та анатомії, отриманої одночасно (посередині), і рендеринг кінематографічного об’єму на основі перфузії контрастного середовища, витягнутого зі спектральної інформації (праворуч ).
Кт З Підрахунком Фотонів
Зображення легенів пацієнта після COVID-19: технологія КТ з підрахунком фотонів дозволяє одночасно отримати детальні структури (в центрі) та функціональну інформацію (праворуч). Для порівняння, звичайне зображення КТ (ліворуч),

Комп’ютерна томографія є визнаним методом виявлення анатомічних змін в легеневій тканині і здатна виявити пухлини розміром від 0,3 міліметра, а також захворювання легенів. КТ з підрахунком фотонів дозволяє візуалізувати детальні структури та об’єднати отримані зображення з функціональною інформацією. Дослідження Інституту Роберта Коха вказують на те, що звичайна рентгенографія грудної клітки показує зміни у 50-60 відсотків людей з COVID-19, а звичайна комп’ютерна томографія виявляє ці зміни приблизно в 85 відсотках випадків.[2] У пацієнтів із підозрою на пневмонію COVID-19 в Університетській лікарні Рехтс-дер-Ізар, Мюнхен, Німеччина, 81 відсоток пацієнтів із ПЛР-позитивністю також показали типові результати комп’ютерної томографії.[3]

Онкологія: низька доза опромінення робить КТ привабливим варіантом спостереження

Кт З Підрахунком Фотонів
Розповсюдження метастазів в кістки, візуалізуються шляхом об’єднання сканування кісток високої роздільної здатності з інформацією про щільність кісткового мозку, отриманою зі спектральної інформації. Надано Медичним центром Erasmus, Роттердам, Нідерланди

Завдяки інноваційній системі детекторів КТ-сканер із підрахунком фотонів має набагато гостріші «очі», ніж звичайні пристрої КТ. Це дозволяє нам створювати зображення з більшою просторовою роздільною здатністю, ніж це було можливо в минулому.

Professor Heinz-Peter Schlemmer, MD, Head of Radiology, German Cancer Research Center (DKFZ), Heidelberg

У всіх онкологічних випадках,для лікаря важливо визначити чи дає обраний курс лікування бажаний ефект. Це тягне за собою виявлення навіть незначних змін у тканинах і перш за все, виявлення їх на ранній стадії. Серед інших обстежень, хворих на рак тепер просять пройти багаторазове КТ, де щадне використання радіації має першорядне значення.

Запис на КТ Київ DocLife

Аналізи на Креатинін можна здати відразу в Клініці за 25 хв до діагностики КТ з контрастом – ціна 100 грн.

КТ та МРТ

Лікарі для усієї родини. Check UP

Консультація та огляд. Можливість обстеження всього організму за програмою повного Check Up

Наприклад, рак молочної залози часто утворює метастази в скелеті – іншими словами, метастази в кістках. Коли це відбувається, пацієнти скаржаться на сильний біль і, в гіршому випадку, можуть отримати переломи кісток або пошкодження спинного мозку. Радіаційний онколог Екхард Верзе та його колеги з DKFZ провели дослідження, в якому порівняли зображення цих метастазів із КТ-сканера з підрахунком фотонів із звичайними КТ. Вони виявили, що лікарі постійно оцінювали зображення, створені за допомогою інноваційної детекторної технології, як «різкі» та «більш детальні».

81 / 100

Підготовка до проведення КТ діагностики

 1. Аналізи на Креатинін – термін дії аналізів 30 днів до дня діагностики. Експрес аналіз на Креатинін можливо зробити в нашій лабораторії ДокЛайф – 20 хв. тривалість аналізу. Ціна 100 грн. Показник Креатиніну не повинен бути більшим за 120 мкмоль/л. В нормі Креатинін складає у Жінки: 44 – 97 мкмоль/л (5,0-11,0 мг/л); Чоловіки: 62 – 115 мкмоль/л (7,0-13,0 мг/л).
 2. Діабет. Якщо у Вас цукровий діабет і Ви вживаєте лікарські засоби до складу яких входить Метформін – таке вживання ліків слід відмінити за 2 доби до КТ діагностики і 3 доби після КТ. Для продовження вживання ліків інколи слід перездати аналізи на функціонування нирок – Креатинін. (при необхідності можлива консультація з лікарем анестезіологом)
 3. Харчування. За 4 години до діагностики КТ з контрастом слід припинити вживання твердої їжі.
 4. Вода. Перед КТ з контрастом, слід пити багато води. (приблизно до 1.5 літрів негазованої води, за 2 години до початку діагностики)

При онкоскринінгу КТ органів черевної порожнини, нирок та наднирників, малого таза, сечовидільної системи:

 1. Перед дослідженням за декілька днів не вживайте газоутворюючі продукти (чорний хліб, соєві продукти, сирі овочі та фрукти, молоко).
 2. Увечері, напередодні обстеження, проведіть очищення прямої кишки мікроклізмою «Норгалакс» (один тюбик).
 3. Будь ласка, перед використанням «Норгалакс» ознайомтеся з інструкцією. У разі потреби проконсультуйтеся з лікуючим лікарем.
 4. За 4 години до обстеження припиніть вживання твердої їжі.
 5. За 2 години до КТ повільно випийте 1,5 літра негазованої води.
 6. Якщо у вас виникли питання, телефонуйте нам для отримання консультації, щодо підготовки

Протипокази до КТ дігностики

 1. Вага – до 200 кг.
 2. Вагітність – КТ є не рекомендованим методом діагностики при вагітності. КТ обстеження, у більшості випадках, може бути замінено на МРТ діагностику (навіть у випадку діагностики КТ легень на МРТ Легень чи УЗД Легень.)
 3. Діти. КТ не є рекомендованим методом діагностики. Але у випадку скдадних випадків, у тому числі онкології, травм – КТ є методом вибору. В деяких випадках слід проводити МРТ аналогічних анатомічних зон сканування.

Будь ласка, попередьте оператора Колл-центра та Лікаря про наявність:

 1. Алергічні реакції на контрастний засіб;
 2. Попередню діагностику КТ чи МРТ з контрастом менше ніж 3 доби тому;
 3. Якщо Ви годуєте дитину грудьми.

Якщо ви  страждаєте на:

 • тяжку алергію на будь-що (в анамнезі алергічний шок, набряк Квінке, інше);
 • бронхіальну астму;
 • атопічний дерматит;
 • захворювання нирок;
 • цукровий діабет  з прийомом препаратів, до складу яких входить Метформін;
 • тиреотоксикоз/ гіпертиреоз;
 • серцеву недостатність;
 • мієломну хворобу.