КТ легень та КТ органів грудної клітки

Комп’ютерна томографія легень – швидкий та інформативний спосіб діагностики стану легень, який за лічені хвилини (від 2 до 3 хв) дозволяє визначити ступінь розвитку тих чи інших захворювань або масштаби ураження легень (відсоток ураження легень при пневмонії Ковід).

Сімейний лікар, онколог чи пульмонолог, під час формуванні направлення на КТ легень вказують медичний термін – “кт органів грудної клітини” (легень та средостіння) та зазначаються, чи потрібно використовувати контраст для діагностики. Як правило контраст використовується під час діагностики легень при онкології.

Комп’ютерна томографія грудної клітки (легень та середостіння) у клініці DocLife проводиться на 64-зрізовому новітньому, інноваційному комп’ютерному томографі від компанії Siemens та 180-зрізовому Toshiba Aquilion – в клініці АверсМед на правому березі – МРТ та КТ центр на Подолі. Процедуру КТ по ​​праву вважають проривом у світовій медицині, адже вона без хірургічного втручання дозволяє чітко та безпомилково визначити стан будь-якого органу, системи, судин.

Коли і як часто робити КТ легень особливо в період короновірусу

У період пандемії, особливо сьогодні КТ органів грудної клітки (легень) найчастіше призначають при діагностиці коронавірусу (COVID-19), пневмонії для оцінки ступеня ураження легень. У разі підтвердженого інфікування пацієнтам рекомендується пройти КТ томографію мінімум двічі. Детальніше читайте про КТ легень в КОВІД

Призначення КТ легень

Симптоми для призначення КТ легень

 • болях у грудях
 • кашлі
 • задишці
 • проблемах з диханням
 • травмах та пухлинах
 • підозра на онкологічні новоутворення;
 • аневризму;
 • туберкульоз;
 • пневмонія;
 • емфізема легень;
 • запалення легенів, бронхів та будь-які інші запалення в дихальній системі;
 • плевральний випіт;
 • інфільтрати, виявлені при плановій флюорографії;
 • діагностика лімфатичної системи;
 • Посттравматичний період;
 • Контроль динаміки в процесі лікування;
 • підозра на присутність стороннього тіла у дихальній системі.

Призначення КТ легень з контрастом

 • підозри на розвиток аденоми у бронхах, пухлини або тромбів у легеневій тканині;
 • пошуку метастазів в області їхнього поширення чи лімфатичних вузлів;
 • збільшення лімфатичних вузлів або розширення просвіту стравоходу;
 • виникнення свищевого проходу між стравоходом та трахеєю;
 • діагностики та контролю перебігу пневмонії, туберкульозу, раку;
 • ураження легень та тканин паразитами;
 • наявності одного з захворювань – запалення легенів, хронічний плеврит, що часто загострюється, перикардит, вроджений порок серця, діафрагмальна грижа.

КТ органів грудної клітки – Осокорки – Київ

Комп’ютерна томографія легень відома як комп’ютерна томографія органів грудної клітки – це не інвазивний діагностичний інструмент. КТ використовує спеціалізовану форму рентгенівського випромінювання у поєднанні з комп’ютерними технологіями для отримання зображень поперечного перерізу (зрізів) м’яких тканин, органів, кісток та кровоносних судин у будь-якій області тіла. КТ скринінг раку легень зробив революцію в галузі медичної візуалізації, надавши більш детальну інформацію, ніж звичайні рентгенівські знімки, і, зрештою, запропонував кращий результат обстеження для пацієнта.

Кт Легень Київ
КТ органів грудної клітки

КТ легень з низькою дозою опромінення (низькодозне кт) новітня технологія від SIEMENS КТ

Методи візуалізації дослідження легень включають в себе: рентген грудної клітки, комп’ютерну томографію (КТ) грудної клітки з низькою дозою опромінення та КТ грудної клітки зі стандартною дозою опромінення. КТ з низькою дозою опромінення підходить для скринінгу раку та пневмоній при КОВІД, тому що було продемонстровано, що вона чутливіша, ніж рентген при виявленні раку, з меншим радіаційним впливом, ніж стандартна КТ грудної клітини.

КТ легень використовується для виявлення легеневих вузликів, скупчень аномальної тканини в легенях, які можуть бути ранніми проявами раку. Ці вузлики часто виявляються за допомогою КТ перед тим, як розвиваються фізичні симптоми раку легень. Було доведено, що раннє виявлення легеневих вузликів за допомогою комп’ютерної томографії покращує виживання у порівнянні з пацієнтами, які не проходять КТ легень.

Багато людей є легеневі вузлики, але не всі вони злоякісні. Фактично більшість вузликів викликано рубцевою тканиною від перенесеної раніше легеневої інфекції і не є злоякісними. Комп’ютерна томографія (КТ) При скринінг часто виявляються невеликі вузлики, які пізніше вважаються доброякісними. Якщо у пацієнта буде діагностований доброякісний вузлик, буде призначено щорічне проходження КТ легень обстеження протягом одного або двох років, щоб переконатися, що вузлики не ростуть. Якщо вузлик вказує на рак, буде рекомендовано подальше діагностичне обстеження з контрастом з подальшою біопсією.

КТ легень Київ. Центр діагностики КТ та МРТ

Сьогодні КТ легень Київ в період короновірус можливо пройти без черги в діагностичному центрі КТ та МРТ Doc LIfe Київ. Точна адреса для проїзду на карті. ТУТ

Питання щодо скринінгу КТ легень

Чому використовується КТ органів грудної клітини ?

КТ органів грудної клітини використовуються для перевірки розміру та структури органів грудної клітини або інших м’яких тканин та визначення того, чи він інфікований, твердий або заповнений рідиною. Діагностика органів грудної клітини використовується для діагностики пухлин, раку, травм хребта, хвороб серця, судинних захворювань, захворювань головного мозку та інших аномалій в організмі. КТ також використовується для швидкої діагностики травматичних пошкоджень та проведення низки малоінвазивних процедур, таких як біопсія голкою, встановлення катетера, дренаж рідини та стентування проток та судин.

Як працює КТ легень Київ?

КТ легень Київ використовує рентгенівські промені для виявлення та реєстрації кількості випромінювання, що поглинається різними тканинами. Під час комп’ютерної томографії рентгенівська трубка фокусує точне проміння енергії на ділянці тіла. Комп’ютер аналізує показання рентгенівських променів, знятих у тисячах різних точок, і перетворює інформацію на зображення, які рентгенологи та інші лікарі використовують для аналізу внутрішніх органів та тканин.

Ризики для здоров’я та безпечність КТ легень діагностики

Хоча немає переконливих доказів того, що радіація від діагностичних рентгенівських променів під час КТ легень викликає рак, деякі дослідження великих груп населення, що зазнали радіації з інших джерел, продемонстрували невелике збільшення ризику раку. Однак курці мають набагато більший ризик розвитку раку легень.

Імовірність розвитку раку легень протягом життя становить приблизно у кожного 13-ого для чоловіків і кожна 16-я для жінок (як у курців, так і у тих, хто не курить). Ризик розвитку раку легень через одноразову комп’ютерну томографію грудної клітки оцінюється в 1 з 10 000. Оскільки ризик розвитку раку легень набагато вищий, ніж додатковий ризик від комп’ютерної томографії легень, а куріння збільшує ризик раку легень, ми вважаємо, що переваги КТ легень діагностика скринінгу на рак легень у пацієнтів із значним анамнезом куріння переважують ризики радіаційної дії.

Доза опромінення при профілактичному скануванні КТ скринінгу легень вважається «низькою дозою», тому що опромінення менше, ніж при комп’ютерній томографії органів грудної клітки, що проводиться при діагностиці всіх анатомічних зон грудної клітини.

Кого слід обстежити раком легень?

Єдиний рекомендований онкологами скринінг на рак легень – це комп’ютерна томографія з низькою дозою (також звана комп’ютерна томографія з низькою дозою). Скринінг рекомендується лише дорослим, які не мають симптомів, але які відносяться до групи високого ризику.

Програма скринінгу КТ легень Київ в медичному центрі Док Лайф включається в Чек Ап не в залежності чи є у пацієнта захворювання, симптоми або в анамнезі у пацієнта є це захворювання. Лікарі онкологи рекомендують пройти скринінгову діагностику, щоб виявити захворювання на ранній стадії. Пройти КТ легень Київ онкологи рекомендують в діагностичному центрі КТ МРТ Док Лайф.

Кому рекомендовано проходити профілактичне сканування КТ органів грудної клітини за міжнародними протоколами?

Наш медичний центр Док Лайф (Київ) бере за основу достовірну інформацію від профільних асоціацій США (USPSTF) та Європи, які рекомендують щорічно проходити скринінг на рак легень за допомогою КТ для людей, які:

 • Курити 20 пачок років або більше
 • Куріть зараз або кинули курити протягом останніх 15 років
 • Вік від 50 до 80 років.
 • Річна пачка – це у середньому викурювання однієї пачки сигарет щодня протягом року.

Посилання на міжнародні дослідження:

 1. CT Lung
 2. Скринінг Легень КТ
82 / 100

Лікарі для усієї родини. Check UP

Консультація та огляд. Можливість обстеження всього організму за програмою повного Check Up