Комп’ютерна томографія або комп’ютерна томографія поєднує рентгенівські знімки з комп’ютерними технологіями для створення зображень різних частин кісток та органів. На відміну від стандартних рентгенівських променів, які роблять знімок усієї досліджуваної структури, КТ може відображати ту саму структуру по одному «зрізу» за раз.

МСКТ м’яких тканин шиї візуалізує щитовидну залозу, м’язи, а також лімфовузли в даній галузі. МСКТ добре підходить для дослідження порожніх структур, таких як горло, носоглотка, стравохід, трахея. Саме тому вважається одним із найінформативніших методів діагностики даної галузі.

Запис на КТ Київ DocLife

Аналізи на Креатинін можна здати відразу в Клініці за 25 хв до діагностики КТ з контрастом – ціна 100 грн.

Що таке комп’ютерна томографія шиї?
Ваш лікар порадив вам / вашій дитині пройти комп’ютерну томографію з контрастуванням у рамках обстеження у National Jewish Health. КТ чи комп’ютерна томографія – це скорочена назва комп’ютерної томографії. Комп’ютерна томографія робить знімки внутрішньої частини тіла. Знімки більш детальні, ніж на звичайному рентгенівському знімку. Під час комп’ютерної томографії шиї робляться знімки поперечних перерізів чи зрізів структур вашого тіла. Коли контраст використовується під час шиї комп’ютерної томографії, структури виділяються ще більше.

КТ може допомогти визначити діагноз на ранній стадії. Ваш лікар буде використовувати цю інформацію, щоб вибрати найкраще лікування для вас.

На стандартному рентгенівському знімку щільні тканини, такі як кістки можуть закривати огляд частин тіла за ними. На КТ різні зрізи чітко показують як кістку, і підлягають м’які тканини. КТ допомагає лікарям як у діагностиці, так і у виявленні різних станів на ранній стадії.

КТ-сканування можна використовувати для отримання інформації практично про будь-яку частину тіла. Кількість випромінювання, яке використовується при комп’ютерній томографії, еквівалентно стандартним рентгенівським процедурам.

КТ-сканування – це неінвазивний метод діагностики для пацієнтів із симптомами та проблемами, що потребують огляду тіла. Це коротка безболісна процедура із дуже низьким рівнем радіації.

Коли мені зроблять КТ шиї?
КТ є доцільним дослідженням при оцінці структур м’яких тканин шиї. Сканування включає очниці через верхню частину легень і широко використовується для оцінки залоз та лімфатичних вузлів шиї.

КТ шиї може бути рекомендована для оцінки:

грудки
припухлість
травма
зоб (аномальне збільшення щитовидної залози)
хворе горло
параліч голосових зв’язок
утруднення ковтання
захриплість.
Що я випробуватиму?
Барвник, що містить йод (контрастна речовина), часто вводиться в кров (внутрішньо) під час комп’ютерної томографії.

Барвник робить кровоносні судини та певні структури чи органи всередині тіла більш помітними на КТ-зображеннях. Якщо комп’ютерна томографія черевної порожнини виконується, контрастна речовина зазвичай вводиться перорально.

Під час комп’ютерної томографії досліджувана область розташовується всередині кільця або гентрі, яке є частиною комп’ютерного томографа. Кільце може нахилятися, а рентгенівські скануючі пристрої, що знаходяться всередині нього, можуть обертатися для отримання необхідних зображень.

На думку більшості людей, складна частина комп’ютерної томографії – це необхідність іноді лежати абсолютно нерухомо протягом більш тривалого періоду часу. Однак технолог поінформує вас про те, коли потрібно залишатися на місці, а коли можна розслабитися та пересуватися.

Крім того, контрастна речовина може бути визначена як підходяща для того, щоб рентгенолог міг отримати більш точні результати. У разі введення контраст може викликати невеликий дискомфорт.

Потрібний час залежатиме від типу сканування. Якщо потрібно пероральний контраст, необхідно від 45 до 60 хвилин, щоб контраст пройшов через травний тракт. Фактичний час сканування варіюється від декількох секунд до декількох хвилин.

Якщо орального розмаїття не потрібно, обстеження займе від 15 до 30 хвилин, включаючи час на підготовку до іспиту та співбесіду. У деяких випадках потрібне додаткове сканування, оскільки сканування адаптоване до індивідуальних діагностичних потреб.

10 / 100

Лікарі для усієї родини. Check UP

Консультація та огляд. Можливість обстеження всього організму за програмою повного Check Up

Схожі записи