КТ легень Ковід

КТ легень Ковід, діагностика пневмонії та ускладнення

КТ органів грудної клітини (КТ легень) відіграє важливу роль у діагностиці, виявленні ускладнень та прогнозуванні коронавірусної хвороби (COVID-19 КОВІД – 19).

КТ легень Ковід необхідно призначати пацієнтам з COVID-19 при середньому або тяжкому ступені тяжкості захворювання, після рекомендації сімейного лікаря. Також якщо у людини 4-5 діб зберігається висока температура (38-39°), тоді пацієнту призначають КТ легень. Раніше 5-7-10 днів від початку появи симптомів робити КТ немає сенсу, тому що лікар не зможе побачити зміни в легенях (ковідна пневмонія може себе ще не проявити).

Особливості діагностики

 • 7 хв. тривалість діагностики (без черги при Ковід)
 • КТ з контрастом та без
 • +380971292929
 • ONLINE Запис на сьогодні
 • – 10 % Знижка на вихідних
 • 08:00 – 22:00 працюємо без вихідних

Рекомендації сімейного лікаря та Міжнародні протоколи щодо КТ легень Ковід

За словами лікарів сімейної практики (сімейного лікаря), якщо у людини субфебрильна температура 37,0 – 37,5° прямої потреби у КТ та рентгені немає, навіть за підтвердженого ПЛР-тесту. Якщо у людини стан погіршується, наростає і не спадає температура, з’явилася задишка – у такому разі слід робити КТ (приблизно на 5-7-10 день після початку появи симптомів).

На початкових етапах захворювання COVID-19 проявляється у легенях у вигляді так званого «матового скла» — це інтерстиціальний запальний процес, який безпосередньо на цифровій рентгенографії (в т.ч. з томосинтезом) не буде помітним, рентгенівські промені пройдуть крізь цю ділянку; Але коли починається «серйозний» запальний процес і до проявів вірусної пневмонії приєднується бактеріальна інфекція, тоді при рентгенографії запальний процес буде видно та відображається у вигляді ділянок консолідації легеневої тканини.

При коронавірусній інфекції немає сенсу робити рентген-діагностику кілька разів поспіль. Потрібно керуватися також іншими показниками, такими як: загальний аналіз крові, С-реактивний білок, D-димер. Таке направлення може вам надати наш сімейний лікар поліклініки DocLife. Під час лікування, якщо пацієнт починає почуватися краще, немає задишки, його стан у цілому покращується, то необхідності робити КТ повторно немає. Променеве навантаження не потрібне організму, навіть для “перестрахування”. Якщо ж у людини температура не спадає, з’являється задишка і в цілому динаміка погіршується, за 3-5 днів можна повторно зробити КТ, але вже зі зниженим променевим навантаженням (Низькодозове КТ Siemens).

Нова коронавірусна інфекція (COVID-19), епідемія якої на початку 2020 року торкнулася практично всіх держав, діагностується КТ, що вважається “золотим стандартом” комп’ютерна томографія (КТ) при КОВІД. Недостатня обізнаність лікарів та пацієнтів про необхідність та доречність променевої діагностики при цій інфекції призвела до необґрунтованого, надмірного призначення лікарями-клініцистами КТ грудної клітки, а також збільшення запиту на проведення КТ органів грудної клітки за наполегливим бажанням самих пацієнтів. Перевантаженість кабінетів КТ при Ковід, що виникла в результаті цього, призвела до її обмеженої доступності.

МРТ Легенів та КТ Легенів

Досвід застосування магнітно-резонансної томографії (МРТ) легенів для діагностики вірусної пневмонії. Зміни, що виявляються на МРТ, подібні до таких як видно на КТ легенів, можливе виявлення симптому «матового скла», консолідацій, зворотного гало, рідини в плевральній порожнині, повітряної бронхографії з точністю не меншою, ніж у КТ, особливо якщо розміри патологічних змін перевищують 1 см.

Крім того, МРТ дозволяє проводити диференціальну діагностику вірусної пневмонії та інших станів, клінічні прояви яких можуть її імітувати, таких як пухлина бронха з ретрообструктивним пневмонітом, ексудативний плеврит, бактеріальна пневмонія та бактеріальне інфікування при вірусній пневмонії. В умовах недоступності КТ та/або небажаності опромінення МРТ може служити досить надійним альтернативним методом променевої діагностики та диференціальної діагностики вірусної пневмонії та інших патологічних станів з неспецифічною клінічною картиною за умови дотримання протиепідемічних заходів та відсутності абсолютних протипоказань.

Оплата ONLINE – COVID

Qr Covid 900 Grn. 1
900 грн – КТ легень Ковід
Qr Covid 100 Grn.pl
100 грн Плівка для КТ
Qr Plr 930 Grn. 1
930 грн – ПЛР тест Ковід
Qr Antygen 600 Grn.
600 грн. – Антиген тест Ковід – 15 хв.

КТ легень, МРТ легень, цифрова рентгенографія, рентген-томосинтез та флюорографія

Основний недолік КТ – це променеве навантаження на організм і така діагностика дійсно має бути обґрунтованою (за винятком динамічного спостереження при низькодозовій КТ). Цей вид дослідження потрібно проводити в ситуаціях, коли є потреба у високоточній деталізації. В інших випадках можна обійтись цифровою рентгенографією з томосинтезом. Коли вирішується питання більш серйозному лікуванні важких пацієнтів, тоді більш інформативним методом дослідження буде комп’ютерна томографія.

Застереження щодо рентгенологічних методів обстеження (КТ, цифрова рентгенографія з томосинтезом тощо)

Запис на КТ Київ DocLife

Аналізи на Креатинін можна здати відразу в Клініці за 25 хв до діагностики КТ з контрастом – ціна 100 грн.

КТ та МРТ

Лікар зазначає, що рентгенологічні методи обстеження (особливо КТ) категорично не можна робити вагітним жінкам лише за життєвими показаннями, а необхідність процедури вирішує консиліум лікарів. Рентгенологічне обстеження також не можна робити жінці, яка годує грудьми дитини; якщо у процедурі є потреба, тоді жінка повинна зцідити молоко після процедури і, бажано, доба не повинна годувати грудьми малюка. Людям з великою вагою можна робити таку діагностику, але вага не повинна перевищувати 150 кг через обмеження навантаження на стіл КТ-апарата, щоб він не вийшов з ладу.

Чи можна приймати антибіотики при коронавірусі

Лікарі для усієї родини. Check UP

Консультація та огляд. Можливість обстеження всього організму за програмою повного Check Up

При підтвердженому COVID-19 в перший тиждень захворювання не слід приймати антибіотики. Це неправильно, тому що прийомом антибіотиків ми вбиваємо свою мікрофлору, яка також є імунітетом для нашого організму. У перший тиждень захворювання можна приймати противірусні препарати. Необхідність антибіотикотерапії виникає, якщо є ризики розвитку бактеріальної інфекції по ОАК з лейкоцитарною формулою у хворого.

Посилання на міжнародні протоколи КТ легень Ковід

1. Guan W-J, Ni Z-Y, Hu Y et al (2020) Clinical characteristics of coronavirus disease 2019 in China. N Engl J Med. 10.1056/NEJMoa2002032

2. Situation update for the EU/EEA and the UK, as of 27 March 2020. https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea. Accessed 28 Mar 2020

3. McMichael TM, Currie DW, Clark S et al (2020) Epidemiology of Covid-19 in a long-term care facility in King County, Washington. N Engl J Med. 10.1056/NEJMoa2005412 [PMC free article] [PubMed]

4. Zhou F, Yu T, Du R, et al. Clinical course and risk factors for mortality of adult inpatients with COVID-19 in Wuhan, China: a retrospective cohort study. Lancet. 2020;395:1054–1062. doi: 10.1016/S0140-6736(20)30566-3. [PMC free article] [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

5. Poston JT, Patel BK, Davis AM (2020) Management of critically ill adults with COVID-19. JAMA. 10.1001/jama.2020.4914 [PubMed]

76 / 100

Підготовка до проведення КТ діагностики

 1. Аналізи на Креатинін – термін дії аналізів 30 днів до дня діагностики. Експрес аналіз на Креатинін можливо зробити в нашій лабораторії ДокЛайф – 20 хв. тривалість аналізу. Ціна 100 грн. Показник Креатиніну не повинен бути більшим за 120 мкмоль/л. В нормі Креатинін складає у Жінки: 44 – 97 мкмоль/л (5,0-11,0 мг/л); Чоловіки: 62 – 115 мкмоль/л (7,0-13,0 мг/л).
 2. Діабет. Якщо у Вас цукровий діабет і Ви вживаєте лікарські засоби до складу яких входить Метформін – таке вживання ліків слід відмінити за 2 доби до КТ діагностики і 3 доби після КТ. Для продовження вживання ліків інколи слід перездати аналізи на функціонування нирок – Креатинін. (при необхідності можлива консультація з лікарем анестезіологом)
 3. Харчування. За 4 години до діагностики КТ з контрастом слід припинити вживання твердої їжі.
 4. Вода. Перед КТ з контрастом, слід пити багато води. (приблизно до 1.5 літрів негазованої води, за 2 години до початку діагностики)

При онкоскринінгу КТ органів черевної порожнини, нирок та наднирників, малого таза, сечовидільної системи:

 1. Перед дослідженням за декілька днів не вживайте газоутворюючі продукти (чорний хліб, соєві продукти, сирі овочі та фрукти, молоко).
 2. Увечері, напередодні обстеження, проведіть очищення прямої кишки мікроклізмою «Норгалакс» (один тюбик).
 3. Будь ласка, перед використанням «Норгалакс» ознайомтеся з інструкцією. У разі потреби проконсультуйтеся з лікуючим лікарем.
 4. За 4 години до обстеження припиніть вживання твердої їжі.
 5. За 2 години до КТ повільно випийте 1,5 літра негазованої води.
 6. Якщо у вас виникли питання, телефонуйте нам для отримання консультації, щодо підготовки

Протипокази до КТ дігностики

 1. Вага – до 200 кг.
 2. Вагітність – КТ є не рекомендованим методом діагностики при вагітності. КТ обстеження, у більшості випадках, може бути замінено на МРТ діагностику (навіть у випадку діагностики КТ легень на МРТ Легень чи УЗД Легень.)
 3. Діти. КТ не є рекомендованим методом діагностики. Але у випадку скдадних випадків, у тому числі онкології, травм – КТ є методом вибору. В деяких випадках слід проводити МРТ аналогічних анатомічних зон сканування.

Будь ласка, попередьте оператора Колл-центра та Лікаря про наявність:

 1. Алергічні реакції на контрастний засіб;
 2. Попередню діагностику КТ чи МРТ з контрастом менше ніж 3 доби тому;
 3. Якщо Ви годуєте дитину грудьми.

Якщо ви  страждаєте на:

 • тяжку алергію на будь-що (в анамнезі алергічний шок, набряк Квінке, інше);
 • бронхіальну астму;
 • атопічний дерматит;
 • захворювання нирок;
 • цукровий діабет  з прийомом препаратів, до складу яких входить Метформін;
 • тиреотоксикоз/ гіпертиреоз;
 • серцеву недостатність;
 • мієломну хворобу.