Синусит Сучасні Методи Лікування Хронічного Синуситу Синусит Київ

Сучасні методи лікування хронічного синуситу

Якщо запалення слизової оболонки носа триває понад 12 тижнів, говорять, що синусит перейшов до хронічної стадії. Головними симптомами саме хронічного синуситу є часта закладеність носа, гнійні виділення (нежить жовтого або зеленого кольору), біль у ділянці обличчя та часткова або повна втрата нюху.

Причинами такого стану зазвичай стають інфекційні захворювання, або зовнішні подразники: алергени, забруднене або занадто сухе повітря, куріння, що призводить до зниження місцевого імунітету. Саме через те, що хвороба може бути спричинена багатьма факторами та мати різні особливості, останні наукові дослідження показують, що найбільш ефективні індивідуальні підходи до лікування захворювання, які доповнені комплексними препаратами від хронічного синуситу.

Синусит Сучасні Методи Лікування Хронічного Синуситу Синусит

Діагностика патології

Визначення природи захворювання ґрунтується на результатах комп’ютерної томографії та риноскопії, під час якої трубка з камерою вводиться в ніс для детального огляду носових ходів і пазух. Лікарю важливо визначити, чи існує закупорювання синапсів і носових ходів, які можуть бути заповнені слизом. У разі, якщо рідина має характерний жовтий або зелений відтінок, говорять про гнійний синусит, для лікування якого потрібні антибіотики. Також під час цих процедур можна зрозуміти, з якого боку локалізується запалення, та встановити — людину турбує односторонній або двосторонній синусит.

Як лікують хронічний синусит сьогодні?

Захворювання може мати різний характер залежно від того, які клітини й білки активні. Щоб вибрати найкращий підхід до терапії, лікарі часто використовують аналізи для визначення рівня специфічних білків у крові або носовому секреті. Це допомагає зрозуміти, який тип запалення переважає та підібрати відповідне лікування: класичне або більше нестандартне.

До традиційної терапії хронічного синуситу відносять приймання таких засобів:

  • Кортикостероїди — це ліки, які знижують запалення та допомагають зменшити набряк. Зазвичай їх застосовують у вигляді спреїв для носа, але у важких випадках можуть використовуватися й таблетки. Вони є основним методом лікування при хронічному синуситі.
  • Судинозвужувальні препарати — зменшують закладеність носа та покращують дренаж слизу.
  • Стероїди та протиалергічні препарати — допомагають знизити вплив алергенів.
  • Антибіотики застосовують, коли є підтверджена бактеріальна інфекція.

У крайніх випадках лікування включає і хірургічне втручання:

  • Ендоскопічна хірургія — видалення поліпів, очищення пазух та поліпшення доступу медикаментів, що застосовуються після операції.
  • Біорозчинні імпланти — ці маленькі пристрої вводяться в носові пазухи, де вони поступово виділяють ліки протягом кількох тижнів. Такий спосіб допомагає зменшити запалення та знизити ризик повторного утворення поліпів.
Синусит Сучасні Методи Лікування Хронічного Синуситу Синусит Лікування

До більш сучасних та унікалізованих методів відносять біологічні препарати — це нові ліки, які блокують специфічні білки, що викликають запалення. Цей тип терапії доповнюють постійним моніторингом за станом пацієнта, а також корекцією дозування та схеми приймання ліків. Цей підхід спрямований на те, аби забезпечити максимальну ефективність терапії та мінімізувати можливі побічні ефекти без хірургічного втручання.

Current and Future Treatments of Rhinitis and Sinusitis – PMC 

Advances in chronic rhinosinusitis in 2020 and 2021 – Journal of Allergy and Clinical Immunology 

Більше цікавої інформації у розділі – Медичні новини

Схожі записи