Важливе про холтер-ЕКГ
Холтерівське моніторування ЕКГ – це неінвазивний і безболісний тест, який цілодобово реєструє електричну активність серця. З його допомогою можна діагностувати відхилення, які важко вловити під час ехокардіографії або на класичному ЕКГ. Це пов’язано з тим, що холтер надягають на пацієнта на цілу добу, або навіть на кілька днів. Це дає нам інформацію про те, як серцевий м’яз поводиться в різних ситуаціях – більш активних і тих, що не вимагають великих зусиль.
Ви можете пройти це обстеження в INVIVO CLINIC у Житомирі і отримати максимум інформації про стан свого серця.
Для чого потрібне холтерівське моніторування ЕКГ?
Холтерівське моніторування електрокардіограми (ЕКГ) призначене для безперервного моніторингу електричної активності серця. Він надає можливість записувати ЕКГ під час звичайної/повсякденної діяльності пацієнта, що дозволяє виявити кореляцію між змінами, присутніми в записі, і скаргами пацієнта. Дуже важлива інформація, що міститься в так званому щоденнику пацієнта, також є частиною тесту. Холтерівське моніторування також допомагає визначити прогноз пацієнта, зокрема ризик раптової серцевої смерті. Сьогодні запис ЕКГ може тривати до кількох днів і охоплювати 12 відведень, що підвищує її точність і розширює діагностичні можливості.
Холтер-ЕКГ – Показання до процедури
- серцеві аритмії (відчуття прискореного або нерегулярного серцебиття)
- ішемічна хвороба серця
- порушення серцевого ритму під час сну
- періодична втрата свідомості
- гіпертонія
- серцева недостатність
- оцінка ефективності призначеного лікування
- оцінка роботи імплантованого кардіостимулятора
Що може показати холтерівське ЕКГ?
Залежно від причини проведення холтерівського моніторування ЕКГ, безперервний моніторинг функції серця під час стандартної діяльності пацієнта може підтвердити або виключити цю причину. Таким чином, за допомогою холтерівського ЕКГ можна, наприклад, підтвердити, що непритомність пацієнта є наслідком порушення серцевого ритму, а не неврологічної проблеми.
Холтерівське моніторування ЕКГ також дозволяє візуалізувати серцеві аритмії (іноді небезпечні), які виникають під час сну, тобто ті, які пацієнт не має можливості фізично відчути. Таким чином, холтерівська ЕКГ може продемонструвати наявні аритмії, дозволити оцінити реполяризацію – у деяких людей занадто рання реполяризація може викликати ідіопатичну фібриляцію шлуночків (спонтанну, з нез’ясованої причини) – продемонструвати наявність субстрату аритмії і визначити активність вегетативної нервової системи (ВНС).
Холтер ЕКГ: протипоказання до проведення дослідження
Холтерівське моніторування ЕКГ не має протипоказань до проведення. Це абсолютно неінвазивний і безболісний тест. Також немає підстав для рутинного призначення холтерівського ЕКГ кожному пацієнту. Холтерівське моніторування ЕКГ не слід проводити в умовах безпосередньої загрози життю, оскільки існують методи діагностики, результати яких будуть доступні швидше, і цей аспект, безсумнівно, є корисним для пацієнта.
Як виглядає холтерівське моніторування ЕКГ і скільки часу воно триває?
Багато хто ставиться питанням, чи потрібно готуватися до холтерівського дослідження і як саме. Насправді це зовсім не потрібно. Введення пристрою починається з того, що лікар знежирює ділянки шкіри (зазвичай спиртом), до яких будуть приклеєні електроди пристрою. Залежно від типу апарату, на зазначені ділянки прикріплюють від трьох до дванадцяти одноразових електродів. Електроди з’єднуються з апаратом за допомогою проводів. Холтер ЕКГ – це апарат, що за зовнішнім виглядом і розмірами нагадує мобільний телефон, який має вищезгадані електроди, вхід для підключення до комп’ютера і місце для батарейки. Він розміщений у футлярі, що кріпиться на поясі. Чохол пацієнт носить, наприклад, на шиї або на руці – це залежить від відчуття комфорту пацієнта.
Під час обстеження пацієнт повинен вести щоденник пацієнта, в якому він записує час і будь-який дискомфорт, який він відчуває, а також свою діяльність в цей час, наприклад: 8.00 ранку – швидка прогулянка до магазину; симптом: прискорене серцебиття і задишка.
Під час носіння пристрою пацієнт повинен утримуватися від купання, оскільки існує високий ризик пошкодження пристрою і, як наслідок, неможливість проведення тесту. Також часто виникає питання, як спати з холтером ЕКГ, щоб тест був достовірним і щоб пристрій не пошкодився. Під час тесту необхідно спати в положенні лежачи на спині. Піжама повинна бути вільною і зручною. Поширеною проблемою є відшарування холтерівських електродів. Зазвичай пацієнту дають кілька електродів про всяк випадок. Потім старий електрод слід від’єднати, а на його місце приклеїти новий і прикріпити до нього кабель. Питання одягу під час дослідження – найкраще, щоб одяг був вільним і повітряним, щоб він не тиснув і не чіплявся за електроди.
Переваги кардіології в INVIVO
- Досвідчені та доказові кардіологи
- Будь-які види лабораторних аналізів та інструментальних досліджень
- Сучасне обладнання
- Індивідуальний підхід до кожного пацієнта
- Доступні ціни на консультацію та діагностику
На закінчення
Чекаємо вас в INVIVO CLINIC на огляд та діагностику! На сайті invivo.ua вказана повна інформація про обстеження, актуальні акції та ціни. Запис на діагностику за номером 0800 210 777. INVIVO. Щодня піклуємось про здоров’я українців.