Протрузія консультація нейрохірурга
консультація лікаря нейрохірурга чи невропатолога
Протрузія – це випинання стінки міжхребцевого диска без розриву фіброзного кільця самого диска. Протрузія є початковою стадією грижі міжхребцевого диска і може протікати без симптомів до моменту компресії нервового корінця. Протрузії міжхребцевих дисків є наслідком розвитку остеохондрозу. Через дегенеративно-дистрофічні процеси в структурі хребта міжхребцеві диски втрачають вологу, пружність, зменшуються в розмірах. Все це веде до появи на поверхні мікротріщин. Розвивається нестабільність конкретного сегмента хребта. При черговому навантаженні на уражений міжхребцевий диск його фіброзне кільце крізь дефекти, що сформувалися, випинається в хребетний канал, провокуючи поява характерних симптомів.
Розрізняють три стадії протрузії
- 1ст-сегмент в хребетний канал вибухає на 0, 1 – 1 мм.
- 2ст – розміри випинання до 3 мм.
- 3 ст – від 3 до 6 мм.
Протрузія дисків хребта може локалізуватися:
- шийного відділу
- грудного відділу
- поперекового відділу
Протрузія диска хребта відрізняється за типом, а саме:
- латеральна;
- центральна;
- задньолатеральна;
- задня.
Симптоматика протрузії
Симптоматика протрузії мало відрізняється від симптомів грижі міжхребцевого диска. Необхідно терміново робити МРТ, щоб визначити ступінь руйнування хребця та вчасно зупинити патологічний процес.
- больові відчуття;
- оніміння кінцівок;
- слабкість м’язів;
- поколювання в кінцівках;
- відчуття печіння та інше.
Діагностичний центр “Док Лайф” може проводити максимально якісне обстеження хребта в найкоротші терміни, використано найсучасніше обладнання та застосовані передові методики лікування, що відрізняються високою ефективністю. Для цього краще всього підходить МРТ скринінг хребта або МРТ діагностика ділянки хребта де відчуваються біль спини.
Визначити, де розташована і яка за розміром протрузія хребта диска, за допомогою звичайного очного огляду неможливо. Дообстеження (МРТ) необхідно, щоб лікування протрузії хребта було найбільш ефективним та швидким. Але в будь-якому випадку, як правило, терапія такого захворювання розтягується на курс сеансів та потребує часу.
Причиною протрузії може бути:
- малорухливий спосіб життя, при сидячій роботі;
- при травмах різного характеру;
- на фоні вікових змін та супутніх захворювань;
- за наявності надмірних навантажень систематичного характеру.
Лікування протрузії таке ж різнобічне та багатогранне, як і його симптоматика. Сьогодні існує маса клінік, які працюють із проблемами хребта. Не є винятком і діагностичний центр “Док Лайф”. Більше того, наша клініка використовує давно перевірені методики для їх усунення. У нас працюють лікарі, які мають багатий досвід і сучасні знання. Тому лікування протрузії у центрі “Док Лайф”– це комфортний та ефективний процес. Безумовно, результат залежить від своєчасності звернення до лікаря та дотримання його рекомендацій.
Ми знаходимось за адреса діагностичного центру “Док Лайф”: м. Київ вул. Трускавецька 10В тел. 0971292929 тел. 0800339929
Посилання на карту проїзду до медичного центру Док Лайф – тут
План лікування у кожному конкретному випадку може підібрати кваліфіковані спеціалісти центра, лікар нейрохірург – Скіжа Наталія Анатолївна
Для лікування протрузії використовують:
- медикаменти знеболювального спектра;
- Хондропротекторна терапія;
- блокади (паравертебральні, епідуральні);
- масажи (масаж при протрузії поперекового відділу хребта разом з іншими способами фізіотерапії розслаблює м’яз спини, покращує метаболічні процеси. Виконуються погладжування, розтирання, розминання та вібрація).
Після проведення курсу терапії необхідно виключити провокуючі фактори, вплив яких спричинив виникнення протрузії. Рекомендується уникати високого навантаження на спину, сидіння в незручній позі, лікувати ожиріння, здійснювати піші прогулянки, займатися спортом, дотримуватися здорового способу життя в цілому.
Клініка «Док Лайф» на варті вашого здоров’я, працює, щоб кожен пацієнт міг отримати кваліфіковану медичну допомогу за найкоротший термін за доступною ціною. До ваших послуг:
- досвідчений та вмілий медичний персонал, який регулярно вдосконалює свої знання;
- сучасне діагностичне обладнання;
- всі види лабораторних аналізів;
- медикаментозні та хірургічні методи лікування;
- індивідуальний підхід до підбору терапії;
- процедури за умов денного стаціонару.