КТ Віртуальна колоноскопія

КТ Віртуальна колоноскопія (КТ колонографія)

При комп’ютерній томографії (КТ) або віртуальній колоноскопії використовується спеціальне рентгенівське обладнання -комп’ютерний томограф для дослідження товстої кишки на предмет раку та новоутворень (пухлин), які називають поліпами. Під час обстеження пацієнту внутривенно водять контраст, а пацієнт перед цим випиває 2 літри води з розбавленим контрастом.

Результати діагностики комп’ютерної томографі віртуальна колоноскопія

Кт - Віртуальна Колоноскопія
КТ – віртуальна колоноскопія

Віртуальна колоноскопія – це спеціальне рентгенівське КТ дослідження товстої кишки з використанням комп’ютерної томографії (КТ) із низькою дозою опромінення. Це менш інвазивна процедура, ніж проста колоноскопія. Радіолог переглядає зображення з віртуальної колоноскопії, щоб знайти поліпи всередині товстої кишки, які іноді можуть перерости в рак товстої кишки.

Результати діагностики КТ віртуальної колоноскопії та звичайної Відео колоноскопії

КТ – найкраща альтернатива колоноскопії на дослідження раку кишечника. «Віртуальна колоноскопія» з використанням комп’ютерної томографії ефективніша для дослідження пацієнтів з можливим раком кишечника, ніж рентгенівський аналіз, що підтверджують нові дослідженні та порівняння. Відео колоноскопія має переважне право в діагностиці кишечника а ніж Віртуальна колоноскопія. Але остання має перевагу перед звичайною колоноскопією у зручності та формування 3D зображення.

Навіщо робити колоноскопію після комп’ютерної томографії?

Комп’ютерна томографія (КТ) зазвичай використовується для діагностики гострого дивертикуліту, але при візуалізують дослідження дивертикуліт і колоректальний рак частково збігаються. Отже, колоноскопія зазвичай рекомендується після епізоду гострого дивертикуліту, щоб виключити злоякісне новоутворення, що лежить в основі.

Що таке КТ колонографія?

КТ генерує зображення, які можна переформатувати у кількох проекціях. Він навіть може створювати тривимірні зображення. Ваш лікар може переглянути ці зображення на моніторі комп’ютера, роздрукувати їх на плівці або за допомогою 3D-принтера або перенести на CD або DVD.

КТ зображення внутрішніх органів, кісток, м’яких тканин та кровоносних судин забезпечують більшу деталізацію, ніж традиційні рентгенівські знімки. Особливо це стосується м’яких тканин та судин.

КТ колонографія, також відома як віртуальна колоноскопія, використовує КТ-сканування з низькою дозою випромінювання для отримання внутрішнього виду товстої кишки (товстої кишки), який в іншому випадку можна побачити лише при більш інвазивній процедурі, коли ендоскоп вводиться в пряму кишку і проходить через її. всю товсту кишку.

Як часто використовується ця процедура?

Основна причина проведення КТ-колонографії – це скринінг на поліпи чи рак товстої кишки. Поліпи – це розростання, що виникають із внутрішньої оболонки кишечника. Дуже невелика кількість поліпів може зрости та перетворитися на рак. КТ колоноскопія може бути включена до вашого огляду всього тіла Check UP.

Мета скринінгу за допомогою КТ rолонографії – знайти новоутворення на ранніх стадіях, щоб їх можна було видалити до того, як у раку з’явиться шанс розвинутися. Американське онкологічне товариство (ACS) рекомендує жінкам та чоловікам проходити скринінг на рак товстої кишки або поліпи, починаючи з 45 років. В рамках своєї рекомендації ACS пропонує КТ колонографію як варіант один раз на п’ять років.

Особи з підвищеним ризиком або сімейним анамнезом раку товстої кишки можуть почати скринінг у віці 40 років або молодші і можуть проходити скринінг з більш короткими інтервалами (наприклад, проходити колоноскопію кожні п’ять років). Фактори ризику захворювання включають наявність поліпів в анамнезі або рак товстої кишки в сімейному анамнезі. Ознаки та симптоми раку товстої кишки включають стійкі зміни у поведінці кишечника, наявність крові в калі, дискомфорт або біль у животі, здуття живота та незрозумілу втрату ваги.

Як підготуватись до діагностики віртуальної колоноскопії?

На КТ діагностику слід одягати зручний вільний одяг. Вам дадуть халат, який ви одягнете під час процедури. Ви можете завантажити Пам’ятку про підготовку до Колоноскопії.

Жінки завжди повинні повідомляти свого лікаря та технолога комп’ютерної томографії, якщо є ймовірність того, що вони вагітні.

Режим очищення кишечника при КТ-колонографії може бути аналогічним такому при колоноскопії або складатися з меншого обсягу рідини, що очищає. За день до обстеження ваша дієта буде обмежена прозорими рідинами. Дуже важливо очистити товсту кишку напередодні КТ-колонографії, щоб радіолог міг чітко побачити будь-які поліпи, які можуть бути присутніми. Вам буде запропоновано прийняти набір таблеток та/або рідке проносне.

Підготовка до КТ колоноскопії

Перед початком підготовки – проконсультуйтесь з лікарем. (Ендоскокпія) та прочитайте пам’ятку про підготовку до колоноскопії.

  • придбати препарат «ФОРТРАНС» (1 упаковка = 2 пляшки та склянка)
  • за день до дослідження останній прийом їжі – легкий сніданок
  • о 19:00 вміст першої пляшки «ФОРТРАНС» розвести у склянці негазованої води
  • протягом 2 годин додатково випити 1 л води без газу. Очікується очищення.
  • в день дослідження о 7 годині повторити прийом препарату «ФОРТРАНС» слідуючи інструкції
  • з 10:00 можна розпочинати дослідження

Все необхідне для процедури пацієнту надається у клініці.

Обов’язково повідомте свого лікаря, якщо у вас є захворювання серця, печінки або нирок, щоб переконатися, що підготовка кишечника буде безпечною. Ваш лікар може порадити дієтичні обмеження до обстеження. Ви зможете повернутися до свого звичайного харчування відразу після іспиту.

КТ Віртуальна колоноскопія – міжнародний досвід – Мюнхен

81 / 100

Лікарі для усієї родини. Check UP

Консультація та огляд. Можливість обстеження всього організму за програмою повного Check Up