КТ нирок

Що таке комп’ютерна томографія нирок?

Запис на КТ Київ DocLife

Аналізи на Креатинін можна здати відразу в Клініці за 25 хв до діагностики КТ з контрастом – ціна 100 грн.

КТ – це різновид візуалізаційного тесту. Він використовує рентгенівські промені та комп’ютерні технології для створення зображень або зрізів тіла. Комп’ютерна томографія дозволяє зробити докладні знімки будь-якої частини тіла. Сюди входять кістки, м’язи, жир, органи та кровоносні судини. Вони більш детальні, ніж звичайні рентгенівські знімки.

При комп’ютерній томографії рентгенівський промінь рухається навколо вашого тіла. Це дозволяє переглядати ту саму частину тіла по-різному. Рентгенівська інформація надсилається на комп’ютер, який інтерпретує рентгенівські дані та відображає їх на моніторі.

Під час деяких тестів можна отримати контрастний барвник перорально або через вену. Це покращить відображення частин вашого тіла на зображенні.

КТ нирок може дати докладнішу інформацію про нирки, ніж стандартні рентгенівські знімки. Це може надати додаткову інформацію про травми або захворювання нирок. КТ нирок може допомогти вашому лікувальному лікарю виявити такі проблеми, як пухлини або інші ураження, обструктивні стани, такі як каміння в нирках, вроджені аномалії, полікістоз нирок, скупчення рідини навколо нирок та розташування абсцесів.

Вашому лікарю може знадобитися провести інші тести для діагностики проблем з нирками.

Навіщо мені знадобиться комп’ютерна томографія нирок?

Комп’ютерна томографія нирок може бути проведена для перевірки нирок на:

Пухлини або інші поразки

Закупорки, спричинені камінням у нирках або новоутворенням у черевній порожнині.

Абсцеси

Полікістоз нирок

Нетримання чи затримка сечі

Ниркова недостатність

Дефекти, з якими ви народилися

Комп’ютерна томографія також корисна, коли інший тип обстеження, наприклад рентген або фізикальне обстеження, не дає остаточних результатів. Комп’ютерна томографія нирок може бути використана для оцінки задньої частини живота. Комп’ютерна томографія нирок може використовуватися визначення правильності установки голки при біопсії нирок.

Після видалення нирки можна використовувати комп’ютерну томографію для виявлення аномальних утворень у порожньому просторі, де колись була нирка. У вашого лікаря можуть бути інші причини порекомендувати комп’ютерну томографію живота.

Якими є ризики комп’ютерної томографії нирок?

Ви можете запитати лікаря про кількість випромінювання, використаного під час тесту. Також спитайте про ризики, пов’язані з вами.

Подумайте, щоб записувати всі рентгенівські знімки, які ви отримуєте, включаючи попередні знімки та рентгенівські знімки з інших причин здоров’я. Покажіть цей перелік вашому провайдеру. Ризики радіаційного опромінення можуть бути пов’язані з кількістю рентгенівських променів, які ви зробили, та від того, яке лікування ви проходите з часом.

Повідомте свого провайдера, якщо:

Ви вагітні чи думаєте, що вагітні. Опромінення під час вагітності може призвести до уроджених дефектів.

У вас алергія чи чутливість до ліків, контрастних барвників, місцевої анестезії, йоду чи латексу.

У вас ниркова недостатність чи інші проблеми з нирками. У деяких випадках контрастний барвник може спричинити ниркову недостатність. Люди із захворюванням нирок більш схильні до ураження нирок після прийому контрастного барвника.

Ви приймаєте певні ліки від діабету. У вас може бути ризик розвитку метаболічного ацидозу. Це небезпечна зміна pH крові.

Ви можете зіткнутися з іншими ризиками, які є унікальними для вас. Обов’язково обговоріть будь-які проблеми зі своїм лікарем перед процедурою.

Деякі речі можуть зменшити точність комп’ютерної томографії нирок. Це включає:

Металеві предмети, такі як хірургічні затискачі, у животі.

Барій у кишечнику за результатами недавнього аналізу на барій

Останні тести, в яких використовувалися барвники або інші речовини.

Як мені підготуватись до комп’ютерної томографії нирок?

Ваш лікар пояснить вам результати сканування і дасть вам можливість поставити будь-які питання.

Якщо комп’ютерна томографія включає використання контрастного барвника, вас попросять підписати форму згоди, яка дає дозвіл на виконання процедури. Уважно прочитайте форму та запитуйте, якщо щось незрозуміло.

Вам можуть порадити нічого не їсти та не пити за кілька годин до сканування.

Повідомте технологу, якщо у вас коли-небудь була реакція на якийсь контрастний барвник або якщо у вас алергія на йод.

Як правило, вам не потрібно припиняти їсти або пити перед комп’ютерною томографією, якщо не використовуватиметься контрастний барвник. Ваш лікар заздалегідь дасть вам особливі інструкції, якщо вам потрібно постити.

Повідомте технологу, якщо ви вагітні чи думаєте, що вагітні.

Повідомте технологу, якщо у вас є пірсинг на грудях чи животі.

Виконуйте будь-які інші інструкції, які дає вам постачальник, щоб підготуватися.

Що відбувається під час комп’ютерної томографії нирок?

Ви можете пройти комп’ютерну томографію амбулаторно або під час перебування у лікарні.

Способи проведення тесту можуть відрізнятися залежно від вашого стану та практики вашого лікаря.

Як правило, комп’ютерна томографія нирок слідує за цим процесом:

Вас попросять зняти одяг, прикраси або інші предмети, які можуть завадити скануванню.

Якщо вас попросять зняти одяг, вам дадуть халат.

Якщо вам роблять процедуру з контрастом, на руці чи руці буде введено крапельницю для введення контрастного барвника. Для перорального розмаїття вам дадуть випити рідкий контраст.

Ви лежатимете на столі для сканування, який вставляється у великий круглий отвір скануючого пристрою. Для запобігання руху під час сканування можна використовувати подушки та ремені.

Технолог буде в іншій кімнаті, де розташовані органи керування сканером. Але ви завжди зможете побачити технолога через вікно. Динаміки всередині сканера дозволять технологу розмовляти з вами та почути вас. У вас буде кнопка виклику, щоб ви могли повідомити технолога, якщо у вас виникнуть проблеми під час сканування. Технолог постійно спостерігатиме за вами і перебуває на постійному зв’язку.

Коли сканер починає обертатися навколо вас, рентгенівське проміння проходить через ваше тіло на короткий час. Ви почуєте клацання та дзижчання, що є нормальним явищем.

Рентгенівські промені, поглинені тканинами тіла, будуть виявлені сканером та передані на комп’ютер. Комп’ютер перетворює інформацію на зображення, яке рентгенолог інтерпретує.

Під час сканування важливо залишатися нерухомим. Вас можуть попросити затримати подих у різний час під час сканування.

Якщо використовується контрастний барвник, вас знімуть зі сканера після завершення першої серії сканувань. Друга серія сканувань буде зроблена після нанесення контрастного барвника.

Якщо для процедури використовується контрастний барвник, ви можете відчути деякі ефекти при введенні барвника в крапельницю. Ці ефекти включають відчуття тепла, припливи, солоний або металевий присмак у роті, короткочасний біль голови або нудоту. Ці ефекти зазвичай тривають кілька хвилин.

Ви повинні повідомити технолога, якщо відчуєте утруднення дихання, пітливість, оніміння або прискорене серцебиття.

Коли процедуру буде завершено, вас знімуть зі сканера.

Якщо була вставлена лінія IV, її буде видалено.

Вас можуть попросити почекати деякий час, поки радіолог досліджує скановані зображення, щоб переконатися, що зображення чіткі.

КТ не болюча. Ви можете відчувати певний дискомфорт або біль, якщо лежить нерухомо під час тесту. Це може бути через нещодавню операцію або травму. Технолог буде використовувати всі можливі заходи щодо забезпечення комфорту та проводити сканування якнайшвидше, щоб мінімізувати дискомфорт або біль.

Що відбувається після комп’ютерної томографії нирок?

Якщо під час процедури використовувався контрастний барвник, згодом можна спостерігати за будь-якими побічними ефектами або реакціями на контрастний барвник. До них відносяться свербіж, набряк, висип або утруднене дихання.

Повідомте свого лікаря, якщо ви помітите біль, почервоніння або припухлість у місці внутрішньовенного вливання після того, як повернетеся додому. Це може бути ознакою інфекції чи іншої реакції.

В іншому випадку вам не знадобиться спеціальний догляд після комп’ютерної томографії нирок. Ви можете повернутися до своєї звичайної дієти та занять, якщо ваш лікар не скаже вам інше.

Лікар може дати вам інші інструкції в залежності від вашої ситуації.

13 / 100

Лікарі для усієї родини. Check UP

Консультація та огляд. Можливість обстеження всього організму за програмою повного Check Up

Схожі записи