Травми хребта – Компресійний перелом хребта.

Консультує лікар нейрохірург Скіжа-Закорчемна Наталія Анатоліївна

Скіжа-Закорчемна Наталія Анатоліївна

Нейрохірург Наталія Скіжа
Скіжа-Закорчемна Наталія Анатоліївна

Нейрохірург, головний лікар DocLife

Спеціалізація: хірургічні втручання, нейрохірургія, пухлини головного мозку, нейро онкологія, спинальна нейрохірургія, ЕНМГ

  • 08:00 – 20:00 без вихідних
  • 40 хв – огляд та консультація
  • +380971292929 – запис на прийом
  • 600 грн -консультація

КТ комп’ютерна томографія

Кт Siemens Doclife
КТ діагностика компресійного перелому

Травми хребта

Травми хребта можуть бути різних видів:

  • забиття
  • вивихи
  • розтягнення
  • переломи.
  • онкологія

При цьому перелом хребта не завжди є наслідком травми при ДТП або падіння з висоти. Наприклад, люди, які страждають на захворювання остеопороз, пухлину, гемангіома хребта та інші, які знижують міцність кісткової тканини, можуть отримати перелом хребця при звичайній для них щоденній активності. Наразі розглянемо компресійний перелом хребта.

Діагностика та методи лікування травм хребта
Лікування та хірургічні операції:

Компресійний перелом хребта

Компресійний перелом хребетного стовпа – руйнування тіла хребця, в результаті якого висота ураженого сегмента знижується, а травмований хребець набуває характерної клиноподібної форми. Часта спінальна травма у дорослих, найчастіша проблема болей в спині після травми.

Травми Хребта Компресійний Перелом Хребця Травма
Компресійний перелом хребця травма

Це серйозний стан, що потребує спеціалізованого лікування та тривалої реабілітації. У 3% випадків такі травми призводять до тяжкої інвалідності. Патологія може ускладнюватися ушкодженням спинного мозку, усуненням хребців, втратою фізіологічних вигинів спини.

Якщо у молодих пацієнтів виникнення проблеми частіше пов’язане з ДТП або падінням з висоти, у похилому віці викликати переломи компресійних хребців можуть навіть незначні впливи, а інколи онкологія.

У нормі тіло хребця має симетричну циліндричну форму. Компресійний перелом хребця призводить до його клиноподібної деформації, при цьому передній відділ тіла кісточки має меншу висоту, ніж задню.

Наслідки травми хребта та хребця

Внаслідок травми хребця чи компресійного перелому, хребець втрачає свою опорну функцію, формується своєрідний схил для відділів, що лежать вище.

Хребет позбавляється своєї стабільності, деформація може прогресувати, зміщені структури мають тенденцію стискати спинний мозок чи його коріння.

Найчастіше лікування компресійного перелому хребта потребують літні пацієнти з остеопорозом. Їхня кісткова тканина схильна руйнуватися навіть при невеликих навантаженнях, а наявні деформації швидко прогресують через нестачу в кістках мінералів.

Основним симптомом компресійних переломів хребців є досить інтенсивний біль у спині. Біль часто посилюється в положенні стоячи і сидячи при рухах тіла.

Діагностика травми хребта використовують КТ

Для діагностики компресійного прелому хребця раціонально використовувати комп’ютерну томографію.

В Клініці Doc Life використовують обладнання від провідного виробника медичної техніки Siemens SOMATOM 32/64 зрізовий – це німецький сканер комп’ютерної томографії (КТ) найвищого рівня, що відповідає потреба лікарів нейрохірургів для точної діагностики та візуалізації травми хребта. Чому важлива, точна та детальна діагностика під час компресійного перелому. При дії потужної сили можливий вибуховий характер перелому зі зміщенням уламків тіла хребця у бік спинномозкового каналу, що призводить до компресії нервових структур. У таких випадках потрібне оперативне лікування компресійного перелому хребта – операція для порятунку чутливих до гіпоксії нервових клітин.

При сучасній візуалізації 3D КТ діагностиці можлива точна візуалізація проблеми перелому, а лікарю нейрохірургу правильно обрати вид операції та тактику лікування.

Кт Поперекового Відділу Хребта З Компресійним Переломом L1 Та Внутрішньохребцевою Вакуумною Щілиною (Стрілка). A Мультипланарна Реконструкція В Сагітальній, B Об'Ємна Реконструкція (3D), C Осьова Площина.
КТ поперекового відділу хребта з компресійним переломом L1 та внутрішньохребцевою вакуумною щілиною (стрілка). A Мультипланарна реконструкція в сагітальній, B об’ємна реконструкція (3D), C осьова площина.

Клініка Док Лайф працює 7 днів на тиждень без вихідних.
м. Київ вул. Трускавецька 10В
тел. 0971292929
тел. 0800339929

Після дообстеження при компресійному переломі хребців лікування має починатися якомога раніше після травми. Найчастіше рекомендується госпіталізація до нейрохірургічного стаціонару та постільний режим.

Лікування компресійного перелому

Лікування компресійного перелому вправами, гіпсуванням та постільним режимом не дає максимальних результатів, проте може застосовуватися за неможливості провести операцію. Тим не менш, тривалий постільний режим сам по собі може стати джерелом ускладнень, тому при найменшій нагоді варто застосовувати інтенсивні, оперативні методи лікування.

Хірургічне лікування компресійного перелому хребця

Хірургічне лікування компресійного перелому хребта дозволяє надійно стабілізувати зону перелому, що дозволяють відновити цілісність хребця та повернути пацієнтові рухову активність вже з перших днів після операції.

Сьогодні оперативне лікування компресійного перелому може проводитися малоінвазивно, тобто без великих розрізів та необхідності тривалого перебування у лікарні.

Найбільшого поширення набула так звана транспедикулярна фіксація. Це малоінвазивна операція по встановленню в хребці стрижнів, що стабілізують, під рентгенівським контролем.

Кіфопластика при переломах хребта

Сутність операції – кіфопластика – малоінвазивний метод, що застосовується при компресійних переломах хребта для відновлення форми, обсягу та міцності пошкодженого хребця.

Кіфопластика має всі характерні для малоінвазивних методів переваги:
• короткий перелік протипоказань;
• мінімальна виразність побічних ефектів оперативного втручання (біль, слабкість, запаморочення);
• відновлювальний період проходить швидко та гладко з незначною кількістю обмежень.

Кіфопластика здійснюється без розрізів. Усі маніпуляції проводяться за допомогою єдиного міжнародного проколу.

Спочатку через порожню голку всередину тіла хребця вводиться спеціальний балон, який, розправляє пошкоджений хребець, повертаючи йому втрачений обсяг. Потім балон витягується, а в порожнину, що утворилася, вводиться кістковий цемент, який, застигаючи, надає міцність відновленому тілу хребця.

Кіфопластика При Переломі Хребта
Кіфопластика

Кіфопластика при компресійному переломі хребта у клініці DocLife (Київ) на клінічній базі. Кіфопластика при компресійному зламі хребетного стовпа в клініці DocLife проводиться амбулаторно. Вставати та сидіти можна вже через годину після проведення хірургічного втручання.

При пластиці пошкодженого хребця ми використовуємо високоякісні матеріали німецького та американського виробництва. Такий підхід забезпечує міцність оновленого хребта та попереджає розвиток неприємних побічних ефектів та ускладнень.

Методика особливо важлива у випадках, коли деформація супроводжується болями і загрожує розвитком ускладнень, що з нестабільністю хребетного стовпа.

Пункційна вертебропластика при переломі хребця

Також лікування перелому хребта проводять малоінвазивним методом вертебропластики. Операції здійснюють за допомогою пункційної голки діаметром до 3 мм, яка вводиться в тіло хребця під рентгенологічним контролем.

У результаті цієї операції через пункційну голку подається кістковий цемент, який заповнює пухлина, знищуючи її. При сильній деформації хребця може бути призначена кіфопластика. При лікуванні перелому важливо не упустити час, тому що при розвитку неврологічної симптоматики можуть знадобитися складніші операції.

Пункційна вертебропластика повною мірою довела свою високу ефективність та малотравматичність при компресійних переломах хребців травматичного характеру, остеопорозі, пухлинному процесі, гемангіомах хребта. Процедура дозволяє відновити цілісність хребця та повернути пацієнтові рухову активність вже одразу після операції.

Транспедикулярна фіксація при переломі пошкодженого хребта

Транспедикулярна фіксація проводиться для стабілізації пошкодженого хребта у фізіологічно вигідному положенні для швидшого одужання.

Хід такої траспедикулярної операці – Через ніжки (педикули) хребців вводяться створені з високоякісних сплавів болти, які створюють легку та міцну конструкцію, що стабілізує хребетний стовп.

Транспедикулярна фіксація проводиться малоінвазивним методом без грубих розрізів. Проте, порівняно з кіфопластикою, це травматичніше втручання, що вимагає госпіталізації пацієнта в стаціонарі.

Транспедикулярна фіксація розвантажує хребетний стовп, звільняє нервові структури від компресії, запобігає розвитку ускладнень, сприяє прискореному відновленню структури та функцій хребта.

Транспедикулярна фіксація при компресійному переломі хребта у клініці Док Лайф (Київ)

Транспедикулярна фіксація у нашій клініці проводиться черезшкірним малоінвазивним методом з використанням рентген-контролю. Такий підхід забезпечує бездоганну точність рухів хірурга. Ускладнення мало зустрічаються.

Ми використовуємо сучасні системи фіксації хребта від провідних світових виробників, створені із міцного біологічно нейтрального титану.

Середній час перебування у стаціонарі після операції – близько трьох днів. Вставати можна наступного дня після операції, проте слід перебувати під наглядом лікарів.

Малоінвазивні методи лікування оберігають від ранніх та пізніх ускладнень компресійних переломів хребта, а також значно скорочують відновлювальний період після травми, дозволяючи повернутися до активного життя у найкоротші терміни.

При переломі хребта часом може знадобитися заміна хребця і міжхребцевого диска на імплант для хірургічної стабілізації хребта. Фіксація хребців за допомогою кейджу та транспедикулярних гвинтів є на сьогоднішній день одним із найбільш надійних методів.

Вибір методу залежить від типу перелому хребця, наявності або відсутності ушкоджень спинного мозку або навколишніх тканин, неврологічних проявів хвороби.

В клініці Док Лайф головний лікар та лікар нейрохірург Скіжа Закорчемна Наталія Анатоліївна високоспеціалізований хірург, який має глибокі знання та займається діагностикою, профілактикою, хірургічним лікуванням та реабілітацією захворювань, пов’язаних з нервовою системою. Яка включає спинний мозок, головний мозок, цереброваскулярну систему, а також центральну та периферичну нервову систему. Під час консультації проводиться огляд, збір анамнезу, оцінюють результати обстежень та призначають необхідні додаткові аналізи та діагностику. Для встановлення остаточного діагнозу обов’язково оцінюються загальні клінічні аналізи, УЗД, КТ, МРТ, а також консультують суміжні з нейрохірургією фахівці

Посилання на іноземні джерела, щодо компресійного перелому хребта

Spinal fractures underdiagnosed, according to report – посилання.

Spinal compression fracture – https://radiopaedia.org/articles/spinal-compression-fracture

85 / 100

Схожі записи