Кт Легень При Ковід

КТ легень Ковід

Кт Легень Ковід
КТ легень Ковід – на 7 день хвороби COVID-19

ONLINE Заявка

-5% знижка на МРТ

КТ легень Ковід, діагностика пневмонії та ускладнення

КТ органів грудної клітини (КТ легень) відіграє важливу роль у діагностиці, виявленні ускладнень та прогнозуванні коронавірусної хвороби (COVID-19 КОВІД – 19).

КТ легень Ковід необхідно призначати пацієнтам з COVID-19 при середньому або тяжкому ступені тяжкості захворювання, після рекомендації сімейного лікаря. Також якщо у людини 4-5 діб зберігається висока температура (38-39°), тоді пацієнту призначають КТ легень. Раніше 5-7-10 днів від початку появи симптомів робити КТ немає сенсу, тому що лікар не зможе побачити зміни в легенях (ковідна пневмонія може себе ще не проявити).

Особливості діагностики

  • 7 хв. тривалість діагностики (без черги при Ковід)
  • КТ з контрастом та без
  • +380971292929
  • ONLINE Запис на сьогодні
  • – 10 % Знижка на вихідних
  • 08:00 – 22:00 працюємо без вихідних

Рекомендації сімейного лікаря та Міжнародні протоколи щодо КТ легень Ковід

За словами лікарів сімейної практики (сімейного лікаря), якщо у людини субфебрильна температура 37,0 – 37,5° прямої потреби у КТ та рентгені немає, навіть за підтвердженого ПЛР-тесту. Якщо у людини стан погіршується, наростає і не спадає температура, з’явилася задишка – у такому разі слід робити КТ (приблизно на 5-7-10 день після початку появи симптомів).

На початкових етапах захворювання COVID-19 проявляється у легенях у вигляді так званого «матового скла» — це інтерстиціальний запальний процес, який безпосередньо на цифровій рентгенографії (в т.ч. з томосинтезом) не буде помітним, рентгенівські промені пройдуть крізь цю ділянку; Але коли починається «серйозний» запальний процес і до проявів вірусної пневмонії приєднується бактеріальна інфекція, тоді при рентгенографії запальний процес буде видно та відображається у вигляді ділянок консолідації легеневої тканини.

При коронавірусній інфекції немає сенсу робити рентген-діагностику кілька разів поспіль. Потрібно керуватися також іншими показниками, такими як: загальний аналіз крові, С-реактивний білок, D-димер. Таке направлення може вам надати наш сімейний лікар поліклініки DocLife. Під час лікування, якщо пацієнт починає почуватися краще, немає задишки, його стан у цілому покращується, то необхідності робити КТ повторно немає. Променеве навантаження не потрібне організму, навіть для “перестрахування”. Якщо ж у людини температура не спадає, з’являється задишка і в цілому динаміка погіршується, за 3-5 днів можна повторно зробити КТ, але вже зі зниженим променевим навантаженням (Низькодозове КТ Siemens).

Нова коронавірусна інфекція (COVID-19), епідемія якої на початку 2020 року торкнулася практично всіх держав, діагностується КТ, що вважається “золотим стандартом” комп’ютерна томографія (КТ) при КОВІД. Недостатня обізнаність лікарів та пацієнтів про необхідність та доречність променевої діагностики при цій інфекції призвела до необґрунтованого, надмірного призначення лікарями-клініцистами КТ грудної клітки, а також збільшення запиту на проведення КТ органів грудної клітки за наполегливим бажанням самих пацієнтів. Перевантаженість кабінетів КТ при Ковід, що виникла в результаті цього, призвела до її обмеженої доступності.

МРТ Легенів та КТ Легенів

Досвід застосування магнітно-резонансної томографії (МРТ) легенів для діагностики вірусної пневмонії. Зміни, що виявляються на МРТ, подібні до таких як видно на КТ легенів, можливе виявлення симптому «матового скла», консолідацій, зворотного гало, рідини в плевральній порожнині, повітряної бронхографії з точністю не меншою, ніж у КТ, особливо якщо розміри патологічних змін перевищують 1 см.

Крім того, МРТ дозволяє проводити диференціальну діагностику вірусної пневмонії та інших станів, клінічні прояви яких можуть її імітувати, таких як пухлина бронха з ретрообструктивним пневмонітом, ексудативний плеврит, бактеріальна пневмонія та бактеріальне інфікування при вірусній пневмонії. В умовах недоступності КТ та/або небажаності опромінення МРТ може служити досить надійним альтернативним методом променевої діагностики та диференціальної діагностики вірусної пневмонії та інших патологічних станів з неспецифічною клінічною картиною за умови дотримання протиепідемічних заходів та відсутності абсолютних протипоказань.

Оплата ONLINE – COVID

Qr Covid 900 Grn. 1
900 грн – КТ легень Ковід
Qr Covid 100 Grn.pl
100 грн Плівка для КТ
Qr Plr 930 Grn. 1
930 грн – ПЛР тест Ковід
Qr Antygen 600 Grn.
600 грн. – Антиген тест Ковід – 15 хв.

КТ легень, МРТ легень, цифрова рентгенографія, рентген-томосинтез та флюорографія

Основний недолік КТ – це променеве навантаження на організм і така діагностика дійсно має бути обґрунтованою (за винятком динамічного спостереження при низькодозовій КТ). Цей вид дослідження потрібно проводити в ситуаціях, коли є потреба у високоточній деталізації. В інших випадках можна обійтись цифровою рентгенографією з томосинтезом. Коли вирішується питання більш серйозному лікуванні важких пацієнтів, тоді більш інформативним методом дослідження буде комп’ютерна томографія.

Застереження щодо рентгенологічних методів обстеження (КТ, цифрова рентгенографія з томосинтезом тощо)

Лікар зазначає, що рентгенологічні методи обстеження (особливо КТ) категорично не можна робити вагітним жінкам лише за життєвими показаннями, а необхідність процедури вирішує консиліум лікарів. Рентгенологічне обстеження також не можна робити жінці, яка годує грудьми дитини; якщо у процедурі є потреба, тоді жінка повинна зцідити молоко після процедури і, бажано, доба не повинна годувати грудьми малюка. Людям з великою вагою можна робити таку діагностику, але вага не повинна перевищувати 150 кг через обмеження навантаження на стіл КТ-апарата, щоб він не вийшов з ладу.

Чи можна приймати антибіотики при коронавірусі

При підтвердженому COVID-19 в перший тиждень захворювання не слід приймати антибіотики. Це неправильно, тому що прийомом антибіотиків ми вбиваємо свою мікрофлору, яка також є імунітетом для нашого організму. У перший тиждень захворювання можна приймати противірусні препарати. Необхідність антибіотикотерапії виникає, якщо є ризики розвитку бактеріальної інфекції по ОАК з лейкоцитарною формулою у хворого.

Посилання на міжнародні протоколи КТ легень Ковід

1. Guan W-J, Ni Z-Y, Hu Y et al (2020) Clinical characteristics of coronavirus disease 2019 in China. N Engl J Med. 10.1056/NEJMoa2002032

2. Situation update for the EU/EEA and the UK, as of 27 March 2020. https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea. Accessed 28 Mar 2020

3. McMichael TM, Currie DW, Clark S et al (2020) Epidemiology of Covid-19 in a long-term care facility in King County, Washington. N Engl J Med. 10.1056/NEJMoa2005412 [PMC free article] [PubMed]

4. Zhou F, Yu T, Du R, et al. Clinical course and risk factors for mortality of adult inpatients with COVID-19 in Wuhan, China: a retrospective cohort study. Lancet. 2020;395:1054–1062. doi: 10.1016/S0140-6736(20)30566-3. [PMC free article] [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

5. Poston JT, Patel BK, Davis AM (2020) Management of critically ill adults with COVID-19. JAMA. 10.1001/jama.2020.4914 [PubMed]

Схожі записи