МРТ ангіографія судин головного мозку з контрастуванням

МРТ ангіографія судин головного мозку ( МР ангіографія) на сьогоднішній день найінформативніший та надійніший метод діагностики патологій судин, артерій головного мозгу голови та шиї, що не вимагає проведення пункції артерії.

Мрт Ангіографія Судин Головного Мозку
МРТ ангіографія судин головного мозку

Існує велика кількість захворювань, що вражають судинну систему організму людини. Досить згадати атеросклероз, варикозну хворобу. Звичайно, є чимало методів вивчення стану судинної системи – ангіографія, ультразвукова доплерографія, реовазографія, але серед них є МРТ ангіографія судин головного мозку та шиї.

Магнітно-резонансна ангіографія є актуальним сучасним методом діагностики структурних та функціональних змін судинної системи. Методика застосовується у неврологічній, судинній та нейрохірургічній практиці.

Спеціальний режим МРТ Ангіографія судин головного мозку дозволяє без застосування контрасту чітко візуалізувати будову судин головного мозку, виявити аномалії будови та анатомію розташування судини, визначити ширину просвіту, ступінь стенозу (звуження просвіту судини), а завдяки високій чутливості методу до швидкості руху крові, дозволяє відрізняти ділянки із повільним рухом кровотоку.

МРТ ангіографія судин головного мозку виявляє аневризми, мікроінсульти, ішемічні та геморагічні інсульти, патологічні судинні розгалуження, тромбоз синусів головного мозку, пухлини головного мозку.

МРТ ангіографія сонних та хребетних артерій активно проводять при діагностичному пошуку причин недостатності мозкового кровообігу. Так, причиною головного болю, запаморочення, зорових порушень, зниження пам’яті та інших неврологічних симптомів може бути звуження сонних або хребетних артерій (вертебро-базилярна недостатність), що може діагностувати МРТ ангіографія.

Мрт Ангіографія Судин Голови Та Артерій Шиї - Doclife
МРТ ангіографія судин голови та артерій шиї – DocLife Київ

Дослідження дозволяє визначити рівень ураження та ступінь звуження судини та визначитися з тактикою лікування (консервативна або оперативна).
Магнітно-резонансне дослідження глибоких вен шиї дозволяє виявити тромбоз глибоких вен, що складно діагностується. МР венографія глибоких вен шиї дозволяє діагностувати особливості будови та аномалії розвитку, артеріовенозні шунти, характер кровотоку.

МРТ ангіографія судин головного мозку діагностика триває 15-20 хвилин та безпечне для дітей, вагітних жінок так дорослих.

Ціни на МРТ ангіографія

МРТ ангіографія та судинЦіни. Грн.
МРТ ангіографія магістральних артерій шиї з дугою аорти, 3D реконструкція2500
МРТ ангіографія магістральних судин шиї з дугою аорти, 3D реконструкція з контрастуванням5000
МРТ ангіографія артерій головного мозку, 3D реконструкція2500
МРТ ангіографія артерій головного мозку, 3D реконструкція з контрастуванням5000
МРТ ангіографія артерій головного мозку та ангіографія судин шиї3800
МРТ ангіографія артерій головного мозку та ангіографія судин шиї з контрасуванням7500
МРТ головного мозку та ангіографія судин головного мозку3800
МРТ головного мозку та ангіографія судин головного мозку з контрастуванням7500
МРТ головного мозку та ангіографія судин головного мозку та ангіографія судин шиї4800
МРТ головного мозку та ангіографія судин головного мозку та ангіографія судин шиї з контрастуванням10000

Показання до проведення МРТ ангіографії судин шиї та головного мозку (Київ DocLife)

 • ішемічний або геморагічний інсульт, а також мікроінсульт
 • аневризми та патологічні судинні сполучення
 • тривалий головний біль неясного походження
 • тромбози синусів головного мозку
 • пухлини головного мозку
 • черепно-мозкові травми

Переваги МРТ ангіографія судин головного мозку:

 • На відміну від КТ ангіографії пацієнт не зазнає іонізуючого опромінення;
 • Можна проводити пацієнтам будь-якого віку, починаючи з дитинства, а також вагітним з 13-го тижня;
 • При МР ангіографії не використовується контрастування, тому немає необхідності пункції вени, постановки катетера і пов’язаних з цим неприємних відчуттів;
 • У зв’язку з відсутністю необхідності введення контрасту метод незамінний при обстеженні людей з порушеною функцією нирок, щитовидної залози, схильних до алергічних реакцій, які годують та вагітних;
 • Перед КТ ангіографією необхідна підготовка (аналізи, консультація лікаря та, за показаннями, проби з йодом), МР ангіографія не потребує підготовки;
 • МР ангіографія судин головного мозку, за потреби, можна неодноразово повторювати без шкоди для організму пацієнта.
Мрт Ангіографія Київ
МРТ ангіографія Київ

Магнітно-резонансна ангіографія (МРА) МР ангіографія

Магнітно-резонансна ангіографія (МРА) МР ангіографія є неінвазивним методом візуалізації, що дозволяє отримати високоякісні знімки кровоносних судин. Особливістю даного методу є тривимірна візуалізація, за допомогою якої можна отримати знімки судин з різних ракурсів та під різним кутом. Ця методика особливо підходить визначення звуження чи розширення судин (напр., при аневризмі). Процедура займає лише кілька хвилин, при необхідності контрастна речовина вводиться через ліктьову вену.

За допомогою МРТ ангіографії артерій головного мозку (МРА артерій шиї) можна виявити:

 • аневризми та патологічні сполучення;
 • стенози та оклюзії судин;
 • судинні мальформації;
 • атеросклеротичні зміни.

МРА артерій головного мозку та шиї можливо проводити як з контрастуванням так і без контрасту

Враховуючи відсутність іонізуючого випромінювання та відсутність променевого навантаження на пацієнта, ангіографію на МРТ (магнітно-резонансному томографі) сміливо можна вважати безпечним неінвазивним методом скринінгу судинної патології, що дозволяє за короткий час отримати зображення артерій, вен та судин, а також за допомогою реконструкції отриманих зображень оцінити взаємодію судинних структур.

Для дослідження МР ангіографії використовуються МРТ томографи закритого типу 1.5. Тесли, не підходить для такого дослідження мрт відкритого типу потужність магнітного поля яких не меньше 0,5 Тесла. Перевага методу над іншими видами дослідження в тому, що він дозволяє оцінити як структурний, так і функціональний стан судин головного мозку.

При проведенні магнітно-резонансної томографії судин головного мозку у лікаря з’являється можливість не тільки отримати вичерпну інформацію про анатомічний та фізіологічний стан кровоносних судин, але й з достатнім ступенем достовірності оцінити фізико-хімічні та біологічні процеси, що проходять у мозковій тканині.

Проведення обстеження МРТ ангіографії призначається за наступних симптомів:

 • запаморочення, шум у вухах;
 • часті головні болі;
 • вегето-судинна дистонія;
 • вертебробазилярна недостатність;
 • ішемія судин головного мозку;
 • інсульт та ін.

МРТ ангіографія судин головного мозку дає можливість отримання тонких зрізів чи створення тривимірного зображення кровопостачання у потрібній області головного мозку. Також є можливість виділення окремих судин у відповідній проекції досліджуваного відділу мозку.

Слід звернути увагу, що при МР ангіографії
МРТ судин головного мозку може проходити за різними програмами та в різних режимах сканування. Направлення на МР ангіографію обстеження повинне містите особливості та необхідний режим сканування від лікаря. Не варто проходити обстеження без попередньої консультації із лікарем, оскільки в цьому випадку не буде забезпечена необхідна інформативність та не буде враховано можливі протипоказання до проведення МРТ.

Арина Геннадіївна Першина – керівник відділу діагностики КТ та МРТ
Мрт Ангіографія Суди Голови Та Шиї
МРТ ангіографія головного мозку та шиї

МРТ ангіографія судин головного мозку.

Широкі можливості, що надаються МР ангіографія, забезпечують точність у постановці діагнозу та розробку найбільш правильної стратегії проведення лікувальних заходів. Також за допомогою МР ангіографії можна здійснювати контроль ефективності лікування. МРТ судин головного мозку дозволяє проводити діагностику патологічних змін церебрального кровообігу на ранніх стадіях. Це в свою чергу забезпечує своєчасність початку терапії та досягнення хороших результатів лікування.

МРТ ангіографія судин головного мозку з контрастуванням

Метод діагностики з контрастом МРТ ангіографія судин головного мозку та артерій шиї заснований на контрасті (різниці) двох сигналів: сигнал від нерухомої тканини і сигнал від крові, що рухається в судинах та артеріях. Найчастіше чіткість одержуваного зображення дозволяє обходитися без використання контрастування. В особливих випадках, використовують контрастування на основі лікарських засобів парамагнетиків, зокрема, гадолінію. Про мрт з контрастуванням читайте в статті про МРТ з контрастуванням.

Джерела на міжнародні протоколи сканування:

90 / 100

Лікарі для усієї родини. Check UP

Консультація та огляд. Можливість обстеження всього організму за програмою повного Check Up