МРТ ангіографія судин головного мозку з контрастуванням

МРТ ангіографія судин головного мозку ( МР ангіографія) на сьогоднішній день найінформативніший та надійніший метод діагностики патологій судин, артерій головного мозгу голови та шиї, що не вимагає проведення пункції артерії.

Мрт Ангіографія Судин Головного Мозку
МРТ ангіографія судин головного мозку

Існує велика кількість захворювань, що вражають судинну систему організму людини. Досить згадати атеросклероз, варикозну хворобу. Звичайно, є чимало методів вивчення стану судинної системи – ангіографія, ультразвукова доплерографія, реовазографія, але серед них є МРТ ангіографія судин головного мозку та шиї.

Запис на МРТ, КТ, УЗД Київ

МРТ – КТ – УЗД

Магнітно-резонансна ангіографія є актуальним сучасним методом діагностики структурних та функціональних змін судинної системи. Методика застосовується у неврологічній, судинній та нейрохірургічній практиці.

Спеціальний режим МРТ Ангіографія судин головного мозку дозволяє без застосування контрасту чітко візуалізувати будову судин головного мозку, виявити аномалії будови та анатомію розташування судини, визначити ширину просвіту, ступінь стенозу (звуження просвіту судини), а завдяки високій чутливості методу до швидкості руху крові, дозволяє відрізняти ділянки із повільним рухом кровотоку.

Лікарі для усієї родини. Check UP

Консультація та огляд. Можливість обстеження всього організму за програмою повного Check Up

МРТ ангіографія судин головного мозку виявляє аневризми, мікроінсульти, ішемічні та геморагічні інсульти, патологічні судинні розгалуження, тромбоз синусів головного мозку, пухлини головного мозку.

МРТ ангіографія сонних та хребетних артерій активно проводять при діагностичному пошуку причин недостатності мозкового кровообігу. Так, причиною головного болю, запаморочення, зорових порушень, зниження пам’яті та інших неврологічних симптомів може бути звуження сонних або хребетних артерій (вертебро-базилярна недостатність), що може діагностувати МРТ ангіографія.

Мрт Ангіографія Судин Голови Та Артерій Шиї - Doclife
МРТ ангіографія судин голови та артерій шиї – DocLife Київ

Дослідження дозволяє визначити рівень ураження та ступінь звуження судини та визначитися з тактикою лікування (консервативна або оперативна).
Магнітно-резонансне дослідження глибоких вен шиї дозволяє виявити тромбоз глибоких вен, що складно діагностується. МР венографія глибоких вен шиї дозволяє діагностувати особливості будови та аномалії розвитку, артеріовенозні шунти, характер кровотоку.

МРТ ангіографія судин головного мозку діагностика триває 15-20 хвилин та безпечне для дітей, вагітних жінок так дорослих.

Показання до проведення МРТ ангіографії судин шиї та головного мозку (Київ DocLife)

  • ішемічний або геморагічний інсульт, а також мікроінсульт
  • аневризми та патологічні судинні сполучення
  • тривалий головний біль неясного походження
  • тромбози синусів головного мозку
  • пухлини головного мозку
  • черепно-мозкові травми

Переваги МРТ ангіографія судин головного мозку:

  • На відміну від КТ ангіографії пацієнт не зазнає іонізуючого опромінення;
  • Можна проводити пацієнтам будь-якого віку, починаючи з дитинства, а також вагітним з 13-го тижня;
  • При МР ангіографії не використовується контрастування, тому немає необхідності пункції вени, постановки катетера і пов’язаних з цим неприємних відчуттів;
  • У зв’язку з відсутністю необхідності введення контрасту метод незамінний при обстеженні людей з порушеною функцією нирок, щитовидної залози, схильних до алергічних реакцій, які годують та вагітних;
  • Перед КТ ангіографією необхідна підготовка (аналізи, консультація лікаря та, за показаннями, проби з йодом), МР ангіографія не потребує підготовки;
  • МР ангіографія судин головного мозку, за потреби, можна неодноразово повторювати без шкоди для організму пацієнта.
Мрт Ангіографія Київ
МРТ ангіографія Київ

Магнітно-резонансна ангіографія (МРА) МР ангіографія

Магнітно-резонансна ангіографія (МРА) МР ангіографія є неінвазивним методом візуалізації, що дозволяє отримати високоякісні знімки кровоносних судин. Особливістю даного методу є тривимірна візуалізація, за допомогою якої можна отримати знімки судин з різних ракурсів та під різним кутом. Ця методика особливо підходить визначення звуження чи розширення судин (напр., при аневризмі). Процедура займає лише кілька хвилин, при необхідності контрастна речовина вводиться через ліктьову вену.

За допомогою МРТ ангіографії артерій головного мозку (МРА артерій шиї) можна виявити:

  • аневризми та патологічні сполучення;
  • стенози та оклюзії судин;
  • судинні мальформації;
  • атеросклеротичні зміни.
Мрт Ангіографія Нижніх Кінцівок Київ Діагностичний Центр Мрт Та Кт Doclife
МРТ ангіографія нижніх кінцівок Київ Діагностичний центр МРТ та КТ DocLife

МРА артерій головного мозку та шиї можливо проводити як з контрастуванням так і без контрасту

Враховуючи відсутність іонізуючого випромінювання та відсутність променевого навантаження на пацієнта, ангіографію на МРТ (магнітно-резонансному томографі) сміливо можна вважати безпечним неінвазивним методом скринінгу судинної патології, що дозволяє за короткий час отримати зображення артерій, вен та судин, а також за допомогою реконструкції отриманих зображень оцінити взаємодію судинних структур.

Для дослідження МР ангіографії використовуються МРТ томографи закритого типу 1.5. Тесли, не підходить для такого дослідження мрт відкритого типу потужність магнітного поля яких не меньше 0,5 Тесла. Перевага методу над іншими видами дослідження в тому, що він дозволяє оцінити як структурний, так і функціональний стан судин головного мозку.

При проведенні магнітно-резонансної томографії судин головного мозку у лікаря з’являється можливість не тільки отримати вичерпну інформацію про анатомічний та фізіологічний стан кровоносних судин, але й з достатнім ступенем достовірності оцінити фізико-хімічні та біологічні процеси, що проходять у мозковій тканині.

Проведення обстеження МРТ ангіографії призначається за наступних симптомів:

  • запаморочення, шум у вухах;
  • часті головні болі;
  • вегето-судинна дистонія;
  • вертебробазилярна недостатність;
  • ішемія судин головного мозку;
  • інсульт та ін.

МРТ ангіографія судин головного мозку дає можливість отримання тонких зрізів чи створення тривимірного зображення кровопостачання у потрібній області головного мозку. Також є можливість виділення окремих судин у відповідній проекції досліджуваного відділу мозку.

Слід звернути увагу, що при МР ангіографії
МРТ судин головного мозку може проходити за різними програмами та в різних режимах сканування. Направлення на МР ангіографію обстеження повинне містите особливості та необхідний режим сканування від лікаря. Не варто проходити обстеження без попередньої консультації із лікарем, оскільки в цьому випадку не буде забезпечена необхідна інформативність та не буде враховано можливі протипоказання до проведення МРТ.

Арина Геннадіївна Першина – керівник відділу діагностики КТ та МРТ
Мрт Ангіографія Суди Голови Та Шиї
МРТ ангіографія головного мозку та шиї

МРТ ангіографія судин головного мозку.

Широкі можливості, що надаються МР ангіографія, забезпечують точність у постановці діагнозу та розробку найбільш правильної стратегії проведення лікувальних заходів. Також за допомогою МР ангіографії можна здійснювати контроль ефективності лікування. МРТ судин головного мозку дозволяє проводити діагностику патологічних змін церебрального кровообігу на ранніх стадіях. Це в свою чергу забезпечує своєчасність початку терапії та досягнення хороших результатів лікування.

МРТ ангіографія судин головного мозку з контрастуванням

Метод діагностики з контрастом МРТ ангіографія судин головного мозку та артерій шиї заснований на контрасті (різниці) двох сигналів: сигнал від нерухомої тканини і сигнал від крові, що рухається в судинах та артеріях. Найчастіше чіткість одержуваного зображення дозволяє обходитися без використання контрастування. В особливих випадках, використовують контрастування на основі лікарських засобів парамагнетиків, зокрема, гадолінію. Про мрт з контрастуванням читайте в статті про МРТ з контрастуванням.

Джерела на міжнародні протоколи сканування:

84 / 100

Підготовка до проведення МРТ діагностики

  1. Аналізи на Креатинін – Перед проведенням МРТ з контрастом не вимагається аналіз на Креатинін. (Аналіз на креатинін необхідна умова для проведення КТ діагностики з контрастуванням) За бажанням Експрес аналіз на Креатинін можливо зробити в нашій лабораторії ДокЛайф – 20 хв. -тривалість аналізу., за ціною 100 грн. Показник Креатиніну не повинен бути більшим за 120 мкмоль/л. В нормі Креатинин складає у Жінки: 44—97 мкмоль/л (5,0-11,0 мг/л); Чоловіки: 62—115 мкмоль/л (7,0-13,0 мг/л).
  2. Харчування. За 3 години до діагностики МРТ з контрастом слід припинити вживання твердої їжі.
  3. Вода. Перед МРТ з контрастом, слід пити багато води. (приблизно до 1.5 літрів негазованої води, за 2 години до початку діагностики)

При онкоскринінгу МРТ органів черевної порожнини, нирок та наднирників, малого таза, сечовидільної системи:

  1. Перед дослідженням за декілька днів не вживайте газоутворюючі продукти (чорний хліб, соєві продукти, сирі овочі та фрукти, молоко).
  2. Увечері, напередодні обстеження, проведіть очищення прямої кишки мікроклізмою «Норгалакс» (один тюбик).
  3. Будь ласка, перед використанням «Норгалакс» ознайомтеся з інструкцією. У разі потреби проконсультуйтеся з лікуючим лікарем.
  4. За 3 години до обстеження припиніть вживання твердої їжі.
  5. За 2 години до КТ повільно випийте 1,5 літра негазованої води.
  6. Якщо у вас виникли питання, телефонуйте нам для отримання консультації, щодо підготовки

Обстеження черевної порожнини, жовчовивідних шляхів, органів малого тазу, головного та спинного мозку та будь-яке обстеження із запровадженням контрастної речовини.

Обстеження із введенням контрастної речовини:

– Для проведення МРТ із запровадженням контрасту заздалегідь надайте нам результати аналізу крові на креатинін (термін дії – до 30 днів).

– За 2 години не пийте та не їжте.

Обстеження органів черевної порожнини, жовчовивідних шляхів (холангіопанкреатографія), нирок та надниркових залоз:

– За 2 дні не їжте чорний хліб, соєві, сирі овочі та фрукти, не пийте молоко.

– За 6 годин не пийте та не їжте.

– Потренуйтеся затримувати дихання (на вдиху – протягом 20 с).

Обстеження прямої кишки:

– Увечері напередодні проведіть очищення прямої кишки мікроклізмою “Норгалакс” (один тюбик)*.

– Перед МРТ-дослідженням випорожніть сечовий міхур і не пийте воду.

МРТ малого тазу жіночого (гінекологія: матка, яєчники):

– Увечері напередодні проведіть очищення прямої кишки мікроклізмою “Норгалакс” (один тюбик)*.

– Спорожніть сечовий міхур перед МРТ-дослідженням.

– Рекомендований день циклу – будь-який, крім 1-5 днів. При менопаузі та в екстрених випадках – будь-який.

Обстеження сечового міхура:

– Увечері напередодні проведіть очищення прямої кишки мікроклізмою “Норгалакс” (один тюбик)*.

– За 2 години НЕ випорожнюйте сечовий міхур.

– За 1 годину до обстеження випийте 1 л води.

Обстеження передміхурової залози (Увага! Дослідження проводиться як правило з контрастом):

– Увечері напередодні проведіть очищення прямої кишки мікроклізмою “Норгалакс” (один тюбик)*.

– За 2 години не пийте та не їжте.

– Перед МРТ-обстеженням випорожніть сечовий міхур.

Протипокази до МРТ дігностики

  • 150 кг – максимальна вага Пацієнта
  • 140 см – максимальна розмір в талії
  • Дитина – старше 6 років, можлива присутність поряд батьків у МРТ кімнаті, під час обстеження.
  • Клаустрофобія – можливий медикаментозний сон під контролем лікаря анестезіолога.
  • Вагітність – дозволяється МРТ діагностика при вагітності після першого триместра.

Будь ласка, попередьте оператора Колл-центра та Лікаря про наявність:

  1. Алергічні реакції на контрастний засіб;
  2. Попередню діагностику КТ чи МРТ з контрастом менше ніж 3 доби тому;
  3. Якщо Ви годуєте дитину грудьми.

Якщо ви  страждаєте на:

  • тяжку алергію на будь-що (в анамнезі алергічний шок, набряк Квінке, інше);
  • бронхіальну астму;
  • атопічний дерматит;
  • захворювання нирок;
  • цукровий діабет  з прийомом препаратів, до складу яких входить Метформін;
  • тиреотоксикоз/ гіпертиреоз;
  • серцеву недостатність;
  • мієломну хворобу.

МРТ діагностика Київ

Mrt Vnutrishnogo Vuha Zobrazhennya

Євстахієва труба: МРТ та КТ обстеження – як правильно обрати Київ

Євстахієва труба: МРТ та КТ обстеження – як правильно обрати Київ Шуму у вухах та голові як правильно обрати обстеження…
Перейти Євстахієва труба: МРТ та КТ обстеження – як правильно обрати Київ
Hvoroba Osguda Shlattera

Хвороба Осгуда – Шлаттера консультація травмотолога

Хвороба Осгуда – Шлаттера консультація ортопеда травматолога Консультація травматолога – хвороба Осгуда – Шлаттера, медичний центр Док Лайф, УЗД суглобів…
Перейти Хвороба Осгуда – Шлаттера консультація травмотолога
Протрузія

Протрузія

Протрузія консультація нейрохірурга консультація лікаря нейрохірурга чи невропатолога Протрузія – це випинання стінки міжхребцевого диска без розриву фіброзного кільця самого…
Перейти Протрузія
Мрт Показания И Протипокзания

Показання до МРТ та протипоказання МРТ

Показання до МРТ та протипоказання МРТ Комп’ютерна томографія КТ та магнітно-резонансна томографія МРТ – два сучасні високотехнологічні методи променевої діагностики,…
Перейти Показання до МРТ та протипоказання МРТ