Грижа Шморля

Грижа Шморля діагностика та лікування

Грижа Шморля: Консультує лікар нейрохірург Наталія Скіжа

Грижа Шморля – це патологія міжхребцевих дисків, що може спричиняти болі в спині та порушення рухливості. Важливо своєчасно діагностувати це захворювання та обрати оптимальний метод лікування. Лікар нейрохірург Скіжа-Закорчемна Наталія Анатоліївна надає професійні консультації з питань діагностики (МРТ Київ) та лікування гриж Шморля, використовуючи сучасні методи обстеження та терапії.

Грижа Шморля

Грижа Шморля – це стан, при якому міжхребцевий диск випинається у вертикальній площині. Це призводить до продавлювання тіла хребця: його кісткова структура руйнується, а хрящова тканина заповнює порожнину, що утворилася. За словами нейрохірурга Скіжа -Закорчемна Н.А., ( медичний центр DocLife) Грижа Шморля відрізняється від грижі міжхребцевого диску тим, що при Грижі Шморля не відбувається звуження міжхребцевого каналу та спинномозкових корінців.

Грижа Шморля Медичний Центр Док Лайф Київ
Грижа Шморля
Грижа Шморля – Діагностика та консультація

Але на основі клінічних проявів точний діагноз “грижа Шморля” поставити неможливо. Тому при підозрах на грижі, біль в спині пацієнта насамперед спрямовують на обстеження, що є золотим стандартом – магнітно-резонансну томографію (МРТ) хребта. Іноді може знадобитися додаткова діагностика як електронейроміографія (ЕНМГ) верхніх та нижніх кінцівок. (ціна такої діагностики ЕНМГ орієнтовно 1000 грн.) проводиться лікарем невропатологом.

Діагностичний центр Док Лайф може проводити максимально якісне обстеження всього хребта в найкоротші терміни – протягом 15 хв відбувається сканування МРТ хребта (ціна сканування всього хребта 2000 грн).

План лікування у кожному конкретному випадку може підібрати кваліфіковані спеціалісти центра, лікар нейрохірург – Скіжа Закорчемна Наталія Анатолївна. Це може бути ендоскопічна операція по видаленню грижі Шморля

Швидка діагностика – Болі у спині та Грижі Шморля

Мрт Sempra Мрт 1.5 Київ

МРТ хребта

від 1500 грн – 15 хв.
МРТ скринінг хребта, МРТ шийного відділу хребта, грудного та поперекового відділу.

Записатися
Енмг Верхніх Кінцівок Київ Осокорки Позняки Док Лайф

ЕНМГ кінцівок

від 1000 грн – 40 хв.
Всі методики ЕНМГ верхніх та нижніх кінцівок.

Записатися

Скіжа – Закорчемна Наталія Анатоліївна

Нейрохірург Наталія Скіжа
Скіжа-Закорчемна Наталія Анатоліївна

Нейрохірург, головний лікар DocLife

Спеціалізація: хірургічні втручання, нейрохірургія, пухлини головного мозку, нейроонкологія, спинальна нейрохірургія, ЕНМГ

  • 09:00 – 19:00 без вихідних
  • 40 хв – огляд та консультація
  • +380971292929 – запис на прийом
  • 900 грн -консультація
Записатися

КТ комп’ютерна томографія

Кт Siemens Doclife
КТ діагностика компресійного перелому

Грижа Шморля та інші види Гриж

Особливості грижі Шморля полягає в тому, що елементи диска або фіброзного кільця видавлюються не назовні, а всередину тіла прилеглого хребця. Оскільки основні прояви звичайних гриж дисків хребта пов’язані з компресією спинномозкових корінців, у даному випадку при грижі Шморля така симптоматика зазвичай, відсутня. Попри те що, що достовірна поширеність патології встановлено, передбачається наявність гриж Шморля різної локалізації приблизно в 40% населення. Захворювання найчастіше вражає поперековий відділ хребта, що пов’язано з місцевим інтенсивним навантаженням на осьовий скелет. Ще Грижу Шморля називають вузлики Шморля.

Грижа Шморля Та Грижі Міжхребцевого Диска - Діагностика В Медичному Центрі Док Лайф Київ
Грижа Шморля та Грижі міжхребцевого диска


Клініка Док Лайф працює 7 днів на тиждень без вихідних.
м. Київ вул. Трускавецька 10В
тел. 0971292929
тел. 0800339929

Грижа Шморля причини та фактори ризику

Основною причиною розвитку гриж Шморля поперекового відділу хребта прийнято вважати патологію сполучної тканини, що виникає у період формування структур осьового скелета. Дефекти часто утворюються під час другого прискорення зростання дитини, коли з’являються нехарактерно ущільнені хрящові вузлики, що перевершують за щільністю структури сполучнотканинного кільця міжхребцевого диска. У процесі розвитку ці структури, чинячи тиск на прилеглі тіла хребців, продавлюють їх, утворюючи грижі Шморля.

Ускладненнями грижі Шморля поперекового відділу хребта можуть стати компресійний перелом хребта, грижі міжхребцевого диска або дистрофічне переродження грижі Шморля з обмеженням рухливості сусідніх хребців. Причини захворювання: уроджена патологія сполучної тканини; травматичне ушкодження прикордонних гіалінових пластин; дистрофічні зміни кісткової тканини хребців; неадекватні навантаження на поперековий відділ хребта.

Провокуючі фактори: тривале вимушене становище тіла з навантаженням на поперековий відділ осьового скелета; інтенсивне зростання дитини на підлітковому періоді; літній вік; носіння взуття на надмірно високому підборі; професійні заняття тяжкою атлетикою, акробатикою, парашутним спортом та іншими видами спорту, здатними провокувати мікротравми скелета; робота на виробництві, пов’язана з підйомом важких речей; порушення постави; вагітність.

Симптоми грижі Шморля поперекового відділу хребта

Захворювання, як правило, протікає безсимптомно або з дуже мізерною симптоматикою. Скарги, які пред’являються пацієнтом, мають неспецифічний характер: почуття дискомфорту або ниючі неінтенсивні болі в поперековому відділі хребта; посилення неприємних відчуттів при навантаженні та ослаблення їх (аж до повного зникнення) у спокої; зниження рухливості поперекового відділу.

Розрізняють грижи Шморля за їх локалізацією

  •  Грижи Шморля шийного відділу хребта при їх появі пацієнт скаржиться на дискомфорт при нахилах та поворотах голови, біль віддає в шию, руки, плечі, виникає слабкість м’язів та хрускіт під час руху;
  •  Грижи Шморля грудного відділу хребта при їх появі пацієнт скаржиться на  блідість шкіри, порушення пульсу, відчуття ядухи, слабкість та оніміння в руках;
  • Грижи Шморля поперекового відділу хребта при їх появі пацієнт скаржиться на біль та м’язовий спазм у попереку, обмеженість руху, неможливість нахилитися чи підняти ногу, зовнішні ознаки сутулості та порушення постави, зміна ходи.
Грижа Шморля Поперекового Відділу Хребта  Мрт Поперекового Відділу Хребта
Грижи Шморля поперекового відділу хребта МРТ поперекового відділу хребта

 Нерідко виникають у підлітків і натомість швидкого зростання скелета. У цьому випадку найбільш типовою локалізацією є грудний відділ. Дорослі частіше стикаються з грижами Шморля, що сформувалися в поперековому відділі хребта на тлі підвищеного навантаження на опорно-руховий апарат.

Залежно від кількості випинань виділяють поодинокі та множинні грижі. Поодинокі  зазвичай виникають у людей похилого віку на тлі підвищеного навантаження на хребетний стовп, а множинні формуються в грудному відділі у молодих людей.

Діагностика при грижах Шморля

опитування пацієнта, з’ясовуючи подробиці про основні скарги, терміни та обставини їх виникнення. Паралельно збираються дані про хронічні захворювання, перенесені інфекції, травми.

Діагностичний центр “Док Лайф” може проводити максимально якісне обстеження хребта в найкоротші терміни, використано найсучасніше обладнання та застосовані передові методики лікування, що відрізняються високою ефективністю. План лікування у кожному конкретному випадку може підібрати кваліфіковані спеціалісти центра, лікар нейрохірург – Скіжа Наталія Анатолївна, невропатолог Помятіхіна Марина Володимирівна.

Лікування засноване на поєднанні методів розвантаження хребта, зміцнення м’язового корсету, медикаментозної підтримки та фізіотерапії. Комплексний підхід дозволяє не лише позбавити пацієнта від болю та дискомфорту, а й усунути наслідки здавлювання корінців. Необхідно також спостереження нейрохірургом, оскільки у разі недостатнього ефекту консервативного лікування грижі Шморля може знадобитися хірургічне втручання, що, втім, буває вкрай рідко.

В клініці Док Лайф головний лікар та лікар нейрохірург Скіжа Закорчемна Наталія Анатоліївна високоспеціалізований хірург, який має глибокі знання та займається діагностикою, профілактикою, хірургічним лікуванням та реабілітацією захворювань, пов’язаних з нервовою системою. Яка включає спинний мозок, головний мозок, цереброваскулярну систему, а також центральну та периферичну нервову систему. Під час консультації проводиться огляд, збір анамнезу, оцінюють результати обстежень та призначають необхідні додаткові аналізи та діагностику. Для встановлення остаточного діагнозу обов’язково оцінюються загальні клінічні аналізи, УЗД, КТ, МРТ, а також консультують суміжні з нейрохірургією фахівці

Посилання на іноземні джерела, щодо діагностики та лікування міжхребцевої грижі

Схожі записи